Krásná od A do Z 1. díl

Napsal

Krásná od A do Z 1. dílOtvíráme pro vás další seriál. Tentokráte o tipech a nedůležitějších radách z řad kosmetiky, které určitě oceníte po celý rok.

Aromaterapie

Éterické oleje mohou prostřednictvím čichu pozitivně ovlivnit naší psychiku, a tím i vyzařování. Jako vnější péče mají tyto voňavé esence zároveň i zkrášlující účinek – čistí a zklidňují pleť, působí antisepticky, poradí si s projevy akné, obnovují rovnováhu mastné pleti a zpomalují proces stárnutí.

Balení dva v jednom

V současné době je velký trend balení 2 v 1 například šampon kondicionérem, sprchový gel s peelingem, make-up s pudrem atd. Tyto úsporné přípravky však stojí za to vyzkoušet – ušetříte sice peníze, ale účinnost obou složek nebývá 100%. Ideální jsou na cesty, zaberou méně místa a urychlí aplikaci.

Citrónová šťáva jako voda na obličej

Myslíte, že jsme se zbláznili? Ale vůbec ne. Mastná pleť s velkými póry bude jemnější, když obličejovou vodu občas nahradíme čerstvou citrónovou šťávou. Pomůže též nejen při infekci, ale i při bolestech hlavy.

Důmyslný make-up

Problémy vám pomohou vyřešit barevné korektory a make-upy. Například červené skvrnky schová zelený korektor, mdlou barvu pleti oživí fialový make-up atd. Nanáší se vždy na vrstvu klasického make-upu. Práce s nimi však vyžaduje určitou zkušenost. Ideální je nechat první aplikaci na zkušené vizážistce.

Energie s jógovým cvičením

Ranní cvičení pro spoustu energie – sedněte si do tureckého sedu, ruce položte na kolena, dlaněmi nahoru. Dýchejte do břicha. Břicho nafoukněte, krátce zadržte dech a vydechněte.

Faldíky jsou minulost

Zeštíhlující a zpevňující koncentráty pomohou udržet vaše problematické partie ve formě. Ruku k dílu však musíte přiložit i vy – vyváženou stravou a pravidelným pohybem.

Gumáž pro všechny typy pleti

Peeling neboli gumáž potřebuje každá pleť- suchá a normální jednou či dvakrát týdně, mastná každý druhý den. Nanášejte ji na vlhkou pokožku, jemně promasírujte a opláchněte. Pro regulaci tvorby mazu vyzkoušejte rostlinnou čisticí gumáž s maskou 2 v 1.

Otvíráme pro vás další seriál. Tentokráte o tipech a nedůležitějších radách z řad kosmetiky, které určitě oceníte po celý rok.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *