Krásná a šťastná po celé Vánoce. Vychutnejte si maličkosti v péči o sebe

Napsal

Téma sebelásky a péče o sebe samotnou je v dnešní době velmi žádanou terapií, proto byste vedle shonu s pečením cukroví a shánění vánočních dárků neměla zapomínat ani na sebe. Užijte si vánoční svátky a vychutnejte si i ty maličkosti, které vám vždy zvednou náladu. Stačí se jen zamyslet nad tím, co vás dělá skutečně šťastnou.

Buďte trochu sobecká

Přestaňte alespoň jednou myslet na to, zda mají děti ve svačině nějakou vánoční figurku z čokolády, zda máte připravený další balíček do adventního kalendáře nebo jestli už máte nakoupené všechny vánoční dárky. Advent je dostatečně dlouhý na to, aby se dalo všechno stihnout i bez stresu. Zapomeňte na chvíli na druhé a přemýšlejte nad tím, co udělá skutečnou radost o Vánocích vám.

Soukromé wellness u vás doma

Děti i manžela pošlete na procházku nebo využijte situace, kdy jsou všichni pryč. Místo pečení cukroví nebo velkého úklidu se věnujte jen sobě. Dejte si horkou vanu a relaxujte, udělejte si peeling a dejte si relaxační masku na obličej i vlasy. Po koupeli promažte celou pokožku vaším oblíbeným mlékem na tělo a pusťte si film, který máte ráda opravdu jen vy. Taková chvíle může zdánlivě působit obyčejně, dobije vám však energii na další týdny dopředu.

Na vaší kráse záleží

Určitě nechcete u vánočního stromku vypadat unaveně a strhaně. Myslete na sebe a vaši vizáž. Zajděte si na manikúru a nechte si udělat krásné, vánoční nehty. V dnešní době existuje mnoho druhů a trendů, stačí se jen inspirovat na internetu nebo si nechat doporučit styl od vaší nehtařky. S krásnými nehty budete u štědrovečerního stolu vypadat neodolatelně.

Zajděte si také do drogerie a kupte si jeden nový kousek dekorativní kosmetiky. Ať už je to nová rtěnka nebo třeba jen linky na oči, s novým produktem se budete cítit o to lépe. Rovnou si tam vyhlídněte i nový parfém, o kterém se večer můžete nenápadně zmínit Ježíškovi.

Nechte se rozmazlovat

Nebojte si říct o zájem ostatních. Vaše rodina by si měla uvědomit, kolik toho pro ni děláte. Napovězte vašemu partnerovi, že byste si mohli o adventu alespoň jednou vyrazit společně a bez dětí na rande, ať už do kina nebo na lahodnou večeři. Takový společně strávený večer dodá vašemu vztahu maximální pozornost a svátky budou o to krásnější.

Pokud členy domácnosti nenapadne udělat radost i vám, možná si neuvědomují, že dárky, cukroví a adventní kalendář nepřipravuje Ježíšek. Připomeňte jim, že by vám mohli přinést jmelí, větve nebo jinou vánoční dekoraci. Každá maličkost vám udělá radost a občas je třeba na tyto drobné dárky zkrátka upozornit.

Čas na kamarádky je důležitý

Stejně jako vy, i vaše kamarádky určitě mají před Vánoci velký shon při úklidu i shánění dárků. Udělejte si tento čas mnohem příjemnější tím, že ho budete trávit společně. Naplánujte si společné nákupy vánočních dárků nebo třeba pečení cukroví. Taková příprava těsta nebo zdobení perníčků s kamarádkou u skleničky vína bude příjemnou záležitostí a snadno se z ní stane oblíbená tradice.

Taky si společně naplánujte jeden večer na vánočních trzích v centru města. Děti i manžela nechte doma a vyrazte si s kamarádkou na svařák a poslech koled. Nasajte společně pohodovou vánoční atmosféru, zatímco doma už vypadá vše téměř připravené. Až dorazíte ovíněná domů, bude vám ten zdánlivý shon kolem balení dárků připadat malicherný.

S drobnými změnami a časem na sebe samotnou si Vánoce užijete mnohem více. Zkuste být pro jednou trochu více sobecká a užijte si svátky tak, abyste na jejich konci nebyla vyčerpaná. Jedině tak se budete už navždy na adventní čas těšit stejně jako zbytek vaší rodiny.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *