Kosmetika přesně pro každého – pleťové masky

Napsal

Kosmetika přesně pro každého - pleťové maskyKaždá žena s příchodem jara chce vypadat lepší, hezčí, chce být mladší. Nedostatek vitaminů během předchozího období, dlouhá zima, chlad a vítr udělaly své. Pokožka je povadlou, vysušená, bledá, podrážděná. Nezoufejte! Vaši krásu máte ve svých rukách!Dát pokožku obličeje, krku a dekoltu do uspokojivého stavu, urychlit proces regenerace, získat krásný svěží vzhled dokážete i bez podpory kosmetičky. Zkuste si doma udělat masku připravenou právě pro vaši pleť.
Před nanesením masky na pokožku je velmi důležité ji očistit od nečistot pomocí tonika nebo mléka, jemně ji masírovat a zbavit odumřelých buněk pomocí peelingu.
Neošetřujte pleť za každou cenu – pokud máte nějaké drobné (i když nepatrné) ranky. Nepopouzejte už tak dost vysílenou pokožku agresivními přípravky s obsahem alkoholu.
Postupujte (při čištění, nanášení krému) vždy od nosu přes lícní kosti až po spánky, od obočí směrem nahoru jemnými krouživými pohyby. Okolí očí ošetřujte jemným vklepávaním od vnitřního koutku oka přes víčko a vracejte se zpět od vnějšího koutku oka spodkem ke vnitřnímu koutku.

Domácí maska

Už po patnácti minutách po nanesení pleťové masky pocítíte změnu na pokožce. Vypne se, získá krásný odstín a rozjasní vaši pleť.

Maska pro normální pokožku

Okurková maska – nastrouhejte okurku a vyždímejte z ní jednu lžíci šťávy, přidejte lžíci rozmačkaných švestek a zřeďte asi 20 kapkami vody. Vymíchejte na hladkou kaši a v silné vrstvě naneste na pleť, krk a dekolt. Smyjte vlažnou vodou a dočistěte pomocí pleťového tonika.
Maska pleť zklidní a rozjasní.

Drožďová maska – ve čtyřech lžících teplého mléka rozmíchejte dvě lžíce droždí a nechte odstát asi 30 minut. Potom masku naneste na 15 – 20 minut na obličej a smyjte vlažnou vodou. Maska dodá vaší pleti hebkost, pružnost a měkkost.

Maska pro suchou pleť


Žloutkový maska – jeden vaječný žloutek smíchejte s půl čajové lžičky medu, 3 – 4 kapkami olivového oleje a přidejte deset kapek citrónové šťávy a vymíchejte na pěnu. Potom přidejte jednu lžičku pomletých ovesných vloček nebo ovesnou mouku.
Maska nejen čistí a oživuje pleť, také reguluje její přirozenou vlhkost.

Tvarohová maska – tvaroh, olivový olej a mrkvovou šťávu smíchejte v poměru 1:1:1 (přibližně po pěti lžicích). Naneste ne pleť, krk a dekolt v silné vrstvě. Masku po 15 minutách smyjte teplou vodou. Poté přetřete ošetřená místa kostkami ledu. Maska osvěžuje a rozjasňuje.

Maska pro mastnou pleť

Bílková maska – bílek z jednoho vajíčka ušleháme do pěny a postupně přidejte jednu lžičku citrónové šťávy. Připravenou pěnu naneste na očištěnou pleť a nechte působit, dokud bílek nezačne usychat. Setřete ubrouskem, opláchněte nejprve vlažnou a poté studenou vodou. Maska stahuje póry, upravuje stav mastné pleti, vyhlazuje unavenou pokožku.

Tvarohovo-medová maska – dvě lžíce tvarohu smíchejte s půl lžičkou tekutého medu a jedním vajíčkem. Nejprve smíchejte tvaroh s medem, až potom přidejte vajíčko a vytvořte kaši. Naneste na 15 minut na pleť a odstraňte teplou vodou. Nakonec obličej opláchněte ledovou vodou.

Pokud se obáváte podomácku vyrobené masky a máte obavy z nežádoucích účinků některé z ingrediencí, pořiďte si masku podle typu vaší pleti přímo z prodejny.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *