Kosmetické manýry a hra se stíny

Napsal

Kosmetické manýry a hra se stínyNení moderní ženy, aby si alespoň čas od času nezahrála na šikovnou vizážistku. Pokud mezi ně patříte i vy, doporučujeme vám pečlivě se soustředit na moudra tohoto článku. Přináší vám totiž triky, kterými kralují pouze zkušené odbornice.

Kdo je vlastně vizážistka

Vizážistka je v podstatě umělkyně, které k realizaci stačí i pár milimetrů plátna, kůže i jiného materiálu. Nejvíce vyřádit se však dokáže na obličeji. Ten totiž představuje perfektní kreativní plochu. Vizážistkám vyhovuje, že se každá tvář odlišuje svými rysy. Může patřit mužům, ženám nebo dětem a přesto se na něm najde detail, který stojí za to zdokonalit, zvýraznit či oživit. Ovšem i takové maskování se musí řídit pravidly korekce. Díky této úpravě se totiž nemusíte stydět za nestejně narostlá oční víčka, za špatně vytrhané obočí, nemluvě o příliš úzkých rtech. Kosmetické kouzelnice dokáží naprosté zázraky – vystínovat obličej, zeštíhlit baculaté tvářičky nebo zakrýt propadlé líce.

1. zásada : PROSVĚTLUJTE

Lesk a jas přidávejte, pokud potřebujete nějakou část zvětšit, přidat jí objem, otevřít, zvýšit nebo vyhladit.

2. zásada : MATUJTE

Ženy se na obličeji snaží vždy zakrýt to, co kazí jejich vzhled. Ztmavujte tedy neduhy, které mají působit zmenšeně, uzavřeně či prohloubeně.

Matnost pleti je pro spoustu dam tvrdým oříškem. Musíte totiž zohlednit několik hledisek. Pokud chcete doupravit oči, musíte zároveň srovnat i základní tvar obočí. Dále už si hrajte pouze s kombinacemi světlé a tmavé plochy. U světlých typů se musí oční stíny volit velmi opatrně, aby nepůsobily kontrastně. Ve skutečnosti je pak tedy lepší použít středně tmavý odstín než úplně tmavý.
Tip: Nápomocný vám může být štětec, který bude mít zaoblený nebo kulatý tvar a bude měkčí. Pokud není, stín rozetřete prstem nebo vatovou tyčinkou.

3. zásada : VYTVÁŘEJTE VLASTNÍ IMAGE

K vodorovným liniím se hodí zaoblení, k širším zase světlá barva. Horní pohyblivé víčko ličte ve stylu „banánek“, což znamená, že opticky zvýšíte objem oka. Skrytou oční plochu ztmavujte a matujte.
Tip: Stín by neměl přesáhnout linii vnějšího koutku oka a konec obočí. Vznikl by totiž smutný pohled, ač byste se usmívala.

4. zásada : KONTURUJTE

Kontura očí se také držte stanovených pravidel. Na horní nebo dolní části víčka vytvořte linku po celé délce, tj. od koutku ke koutku a nad středem ji lze ještě zesvětlit. Spodní část je lepší konturovat zhruba od poloviny směrem ven. Nad dolními řasami líčíme oční víčko i uvnitř. Prosvětlením, světlou konturou oko otevřeme a zároveň zvětšíme. Pokud jej naopak máme v úmyslu zmenšit, sáhneme po tmavé tužce.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *