Kosmetické ano, ne

Napsal

Čas od času je dobré se zamyslet, zda věci, které již děláme s rutinou, jsou správné. Samozřejmě to platí i u kosmetické péče. Takže, v čem chybujeme a v čem se nám naopak daří. I to prozradí dnešní článek.

Po holení se vytvoří pupínky

NE: Pokud používáte správné přípravky určené pro dámské holení a čisté a ostré holicí nástroje, žádné pupínky nehrozí. Chloupky holte vždy proti směru růstu – seříznou se tak dorovna. Holení po směru růstu seřízne chloupek do špičky a ten se pak snadno zapíchne do pokožky, která se může zanítit.

Hormony v krémech ANO: Povolenou pleť zralých žen mají na svědomí také ubývající hormony. Doplnit je zpět dokážou krémy a séra, ve kterých jsou obsaženy fytohormony, což jsou čistě přírodní látky podobné ženským hormonům. Tyto krémy by měly používat ženy od 45 let.

Jedna vůně pokaždé jiná

ANO: Každá pokožka má svou originální vůni, a také parfém bude na každé ženě vonět trochu jinak. Proto je důležité při výběru nové vůně vyzkoušet ji na vlastní pokožce, nejlépe na místech, kde tepe krev. Zde se vůně nejrychleji rozvine. Nikdy nezkoušejte více jak 3 až 4 druhy.

Pod brýle silné líčení

ANO I NE: Pokud jste krátkozraká, vaše oči vypadají pod brýlemi malé – v tom případě zvolte silnější líčení. Používejte syté a tmavé barvy a vyvarujte se tmavých linek. Pod brýle pro dalekozraké je oči třeba zmenšit. To se vám podaří kombinací pastelových tónů a tmavých linek. Nehezky vypadají slepené řasy.

Na ruce i na tělo

ANO I NE: Zdravé pokožce rukou bude určitě stačit ošetření běžným přípravkem, který používáte na celé tělo. Zatímco pokožce, která je vysušená a namáhaná po celý den, je třeba dodat potřebnou dávku výživných a ochranných látek.

Peeling zdrsní rty

NE: Jemný peeling rtům v žádném případě neškodí. Naopak – suchá a loupající se pokožka rtů potřebuje prokrvit a odstranit šupinky, což dokáže právě peeling. Zkuste například nanést na rty trochu medu a obtisknout je do cukru, prstem nebo zubním kartáčkem je masírujte. Potom je namažte ošetřující tyčinkou.

Koupel vysušuje

NE: Dnešní koupelové přípravky rozhodně nevysuší ani tu nejjemnější pokožku. Naopak ji dokážou vrátit vlhkost a obnovit kožní film. Přerušenou pokožku natřete před koupelí tělovým olejem. Voda ve vaně nesmí být příliš horká a koupel by neměl trvat déle než 15 minut. S příjemným uvolněním pomůže aromaterapie.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *