Zákroky, které muži podstupují nejčastěji? Obřízka a vasektomie

Napsal

Kolem zákroků, které jsou spojeny s mužskými reprodukčními orgány, často panují určitá tabu. Jedním z nejběžnějších zákroků, který muži podstupují, je provedení obřízky. Ta se třeba v mnoha zemích dělá z náboženských důvodů, ale řada můžů ji podstupuje také za účelem zlepšení sexuální výkonnosti. Ještě větší mýty jsou možná spojeny s vasektomií. Pojďme si k oběma těmto tématům něco říci v následujícím článku.

Lékařské vyšetření

Lékařské vyšetření

Lepší sex nebo zbytečnost?

Nejprve se podívejme na obřízku, protože je to zákrok, o kterém mnoho mužů reálně uvažuje. Do značné míry to může být vlivem porno průmyslu, kde se obřezaní muži objevují zdaleka nejčastěji. Je to možná proto, že obřezaný penis v očích mnoha lidí lépe vypadá. Obřízka, tedy odstranění předkožky, může být provedeno různě. Mezi základní rozdělení patří provedení:

  • Úplné obřízky
  • Částečné obřízky

V případě úplné obřízky se odstraní celá předkožka. Zároveň může být tento zákrok proveden různými způsoby, protože máme obřízku nízkou, normální i vysokou, a to v závislosti na tom, kolik kůže se odstraní. Provedení zákroku probíhá v lokální nebo úplné anestezii, přičemž ze zdravotních důvodů se provádí nejčastěji kvůli zúžení předkožky. Muži, kteří chtějí podstoupit zákrok s estetických důvodů či zlepšení sexuální výdrže dnes ale také nejsou výjimkou. Podstoupení obřízky je vždy vysoce individuální záležitost a je na rozhodnutí každého. Někdo se obává přílišné ztráty citlivosti, ale obřezaný penis se při erekci nalije krví a citlivost se obnoví.

Když se řekne vasektomie

Po dlouhá léta se antikoncepce považovala za čistě ženskou záležitost. Zajištění neplodnosti však nelze vyřešit tak je na straně může, a to podstoupením vasektomie. Jedná se však o trvalý zákrok, a tak je potřeba si důkladně rozmyslet. Přeruší se semeno vody, a tím dojde k zabránění přenosu spermií do ejakulátu. Muži mohou této metody využít, pokud má partnerka zdravotní problémy při užívání hormonální antikoncepce a pár se nechce upínat k nespolehlivým mechanickým antikoncepčním metodám.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *