Výběr zásnubního prstenu nemusí být pro muže vždy jednoduchý

Napsal

V současných kulturách a civilizacích jsou to samozřejmě právě muži, kteří žádají své partnerky o ruku. V tomto ohledu je to určitě unikátní rituál, který je spojený také s předáním zásnubního prstenu. A právě výběr tohoto pravého nemusí být pro vašeho partnera vždy jednoduchý. A tento článek může i tomu vašemu pomoci v tom, jak vybrat ten pravý. Lze mu ho tak dát nenápadně přečíst, stejně jako mu můžete několik tipů naznačit. Díky nim budete mít jistotu, že koupí přesně takový, který si zamilujete. Na druhou stranu zásnubní prsten s diamantem patří mezi takovou klasiku, se kterou pravděpodobně žádný muž nic nezkazí. Ostatně právě diamant, nebo jiný dražší kámen patří mezi základ takového prstenu.

screen-eppi-cz

Naznačujte před klenotnictvím

Pokud tušíte, že se váš přítel v nejbližších měsících vysloví, je ideální ho lehce nasměrovat k tomu, jaký prsten by se vám líbil. A jak na to? Je to velmi jednoduché, jelikož stačí chodit kolem zajímavých klenotnictví, prohlížet si nabídku prstenů a samozřejmě zavítat i dovnitř. Poté si vybírat takové, které se vám skutečně líbí. Pokud bude váš partner všímavý, ihned pochopí, jaký máte vkus a co vás nejvíce láká. A to třeba i s ohledem na materiál, jako je:

  • Žluté zlato
  • Bílé zlato
  • Stříbro

Samozřejmě při výběru z konkrétních možností nezapomeňte také jasně naznačit to, jaká velikost by na vašem prstu seděla nejlépe. I díky tomu nebudete nemile překvapena z většího, nebo naopak menšího provedení.

Svěřte se své kamarádce, nebo někomu blízkému

Máte-li vy i váš partner společnou kamarádku, nebo někoho blízkého, můžete si být jisti, že se jí váš budoucí manžel jistě zeptá na radu. Je proto dobré se jí svěřit s tím, co se vám líbí, jaká je velikost vašich prstů a čím by vás zaručeně zaujal. Kamarádka se tak stane dokonalým prostředníkem a vašeho partnera povede tou správnou cestou. Pro vás to znamená, že vybírané zásnubní prsteny budou plně odpovídat vašemu vkusu. Pro něho to naopak znamená, že bude přesně vědět, co se vám bude líbit. A bude-li kamarádka působit opravdu přesvědčivě, mnohdy vůbec nepozná, že jste se domluvili. Bude vycházet jenom z toho, že se zkrátka dobře znáte a vzájemně víte, co se vám líbí.

Naznačte třeba obrázkem

V celém procesu správného výběru prstenu jistě hrajete velkou roli právě vy. Proto se nebojte postupně naznačovat to, co by se vám líbilo. A jak na to? Třeba vystřižený obrázek zajímavého modelu nechte ležet na stole. Stejně tak nechte obrázek prstenu otevřený v prohlížeči, na monitoru vašeho počítače. Je ale i další možnost, jako předstíraný hovor s kamarádkou o tom, jaké mají v klenotnictví zajímavé prsteny. Opět v tomto případě můžete zabrousit i do oblasti těch správných velikostí, jelikož i to partnerovi pomůže v tom, aby ten správný vybral skutečně správně – a dobře.

Mluvte o tom, co se vám líbí

O tom, jaké prsteny byste chtěla, mu můžete i říci. Samozřejmě ne ve stylu, že za ním přímo přijdete a přesně mu řeknete, jaký se vám líbí. Pokud ale chcete naznačit to, že se vám líbí konkrétní zlaté prsteny, můžete směřovat hovor třeba k někomu z vašich blízkých, kdo se právě zasnoubil. Rázem už můžete zabrousit k samotnému prstenu a letno nadhodit, že takový by se vám také líbil, třeba ve zlatém provedení. Stejně ale můžete dát jasně najevo, jaké typy by se vám naopak nelíbili. Jasně tak sdělíte, zda máte radši drobnější nebo masivnější, jakému kameni dáváte přednost, nebo jakým kovem rozhodně nic nezkazí. I zde platí, že by měl být váš partner všímavý. Pokud ale vámi vysílané signály pochopí, budete ohromena.

A co když prsten přece jenom koupí špatně? Nezoufejte, jelikož většina obchodů se šperky dnes umožní vrácení, či výměnu za jiné zboží. U tohoto segmentu to platí dvojnásob.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *