Úklid na zahradě si můžeme zjednodušit po celý rok. Pomůže kvalitní sekačka nebo tlaková myčka

Napsal

Asi každý zná jarní úklid na zahradě, tedy aspoň každý, kdo bydlí ve vlastním domku. Úklid na zahradě je samozřejmě práce, jejíž odměnou nám je ale potom pohodlí a relaxace, které se můžeme na zahradě užívat. Na druhou stranu práce nemusí být až tak pracná, pokud zvolíme správné náčiní. Právě zahradní nářadí a nejrůznější stroje, které zjednodušují zahradní činnosti, to je to, na co se podíváme na následujících řádcích.

Sekačka

Sekačka

Jak vybrat vhodnou sekačku?

Asi zásadní první volba spočívá v tom, zda chceme sekačku benzínovou nebo elektrickou. V případě, že máme větší zahradu, rozhodně se vyplatí sáhnout po výkonnějších benzinových modelech. Kromě toho nebudeme omezování kabelem, což bývá především na velkých zahradách problém. Nebude se nám nic motat pod nohy a nebudeme muset šňůru neustále přetahovat. Pokud jsme se rozhodli pro benzínovou sekačku, tak vybírat sekačky tohoto typu je vhodné také na základě dalších parametrů. Především bychom se měli rozhodnout, zda chceme sekačku:

  • Bez pojezdu
  • S pojezdem

Rozdíl je zřejmý. Pokud si zvolíme sekačku s pojezdem, velmi nám to usnadní manipulaci se sekačkou, a tedy sečení trávy. Je potřeba počítat s tím, že benzínové sekačky oproti elektrickým modelů přece jen váží více, a tak je pořízení sekačky s pojezdem rozhodně rozumnou volbou. Rozhodně pak tuto výbavu u benzínové sekačky ocení ženy.

Není to pouze sečení trávy

Úklid na zahradě samozřejmě není pouze o posekání trávy. Tím teprve všechno začíná. Máte nějakou příjezdovou cestu? Máte chodníček ke vchodu? Máte vydlážděný lem okolo bazénu? Ve všech těchto případech je potřeba zajistit očistu také betonových a dlážděných ploch. Tady nám velmi pomohou výkonné tlakové myčky, které jak už jejich název napovídá, čistí za pomocí vhánění proudu vody pod tlakem. Vaše chodníky tak už nikdy nebudou špinavé. S výkonnými modely můžete umývat i těžko odstranitelné nečistoty a myčku rozhodně využijete třeba také při mytí vašeho auta.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *