Řešíte, jakou podlahu vybrat do svého obydlí? Volte dlaždice, nebo dřevo

Napsal

Podlahy patří k celkem výraznému architektonickému prvku nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Jejich výběru je proto třeba věnovat čas a dobře si projít nabídku jednotlivých specializovaných obchodů. Na výběr je přitom několik možností. Buď si dáte domů podlahy dřevěné, plovoucí laminátové nebo vyzkoušíte i dlažbu. Pro co se rozhodnout?

Podlaha

Podlaha

Dlaždice nejen do koupelny

Sortiment dlaždic a obkladů nabízí velký výběr zboží, který uspokojí vkus každého. Vybere si ten, kdo chce spíš ušetřit, a také ten, kdo patří mezi náročnější zákazníky. Asi nejoblíbenější a také nejčastěji prodávané jsou keramické dlaždice. Jejich moderní dezény imitují dřevo i mramor a podle toho je lze dát klidně i do chodby, obývacího pokoje, koupelny nebo kuchyně. Na první pohled jsou od přírodního materiálu k nerozeznání. U keramických dlaždic platí pro spárování jednoduché pravidlo, a to zvolit cementové spárovačky nebo spárovací maltu na bázi reaktivních pryskyřic.

Velkoformátové dlaždice okoření vzhled obývacího pokoje

Luxusně vypadá podlaha z velkoformátových dlaždic. U nich je jedna velká výhoda, mají totiž minimum spár, které se zaplní flexibilní spárovací hmotou. Velký výběr spárovacích hmot podle barvy nebo místa použití je na skarujsmapei.sk. U velkoformátové dlažby se nezanáší špína, a je proto vhodná i do interiérů. V obývacím pokoji vytvoří dominantní prvek, který ve spojení s vhodně zvoleným bytovým zařízení vykouzlí originální bydlení.

Dřevěná podlaha je klasika

Tradiční podlahou už po stovky let je dřevěná a jejích výhod si užívali už naši předkové. Přírodní vzhled se hned tak neokouká a při dobré péči o ni dřevěná podlaha vydrží hezká po dlouhou řadu let. Dřevo umí vytvořit teplo domova, ať už tvoří podlahovou krytinu, nebo hoří v krbových kamnech.

Už jste se rozhodli, jakou podlahu si zvolíte? Vybírejte s citem, protože po ní budete chodit spoustu roků.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *