Proč dát přednost přírodní kosmetice? Ochrání vaši krásu i zdraví

Už jste určitě slyšeli, že existuje nějaká přírodní kosmetika, ale zatím na ni koukáte spíše se zvědavostí a neměli jste odvahu ji zkusit, protože nevěříte, že skutečně funguje? V prvé řadě je třeba uvést, že to, že je něco „přírodní“, neznamená, že je to méně účinné nebo snad dokonce bez efektu. Jen taková kosmetika neobsahuje chemikálie, které sice mohou mít určitý „wow efekt“, ale z dlouhodobého hlediska naší pleti i našemu zdraví škodí. Péče o pleť by proto především měla zahrnovat přírodní produkty, ideálně i v bio kvalitě, protože právě bio kosmetika dovede zaručit i to, že všechny látky pocházejí z ekologicky pěstovaných plodin, které nejsou rizikem ani pro vás, ani pro přírodu.

Denní péče o vaši pleť

Běžný postup zahrnuje čištění pleti, tonizaci, krém a možná i sérum na pleť. Jestliže používáte konvenční kosmetiku, denně se vaše pokožka dostává do kontaktu s různými chemickými látkami, jako jsou syntetické konzervanty, barviva či parfemace, které mohou pokožku dráždit. Obvykle jsou tyto látky také testovány na zvířatech. Z dlouhodobého hlediska hrozí nejen poškození vaší pleti, ale třeba i vašeho zdraví, protože řada z těchto látek patří k tzv. endokrinním disruptorům, které mohou být pro vaše zdraví velmi nebezpečné.

Dlouhodobý efekt

Asi největší výhodou přírodní kosmetiky je především to, že účinky sice nejsou patrné okamžitě, ale ve skutečnosti funguje efektivněji. Přírodní kosmetika se stará o trvalé zdraví pokožky, protože přirozeně zvyšuje obranyschopnosti pleti a zaručuje její harmonizaci. Díky tomu bude vaše pokožka déle přirozeně krásná a mladistvá.

Transparentnost

Složení bio kosmetiky podléhá velmi pečlivé a přísné regulaci. V jejím složení se proto nesetkáte s nebezpečnými složkami, které by mohly představovat riziko pro vaše zdraví i krásu. Obvykle disponuje také celou řadou certifikátů, které vás mohou snadno ubezpečit v tom, že si kupujete kvalitní produkt a vaše péče o pleť je stoprocentně v pořádku a souladu s přírodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *