Než vyberete kočárek, srovnávejte

Napsal

Hluboký, sportovní, nebo kombinace? A jaký pak? Uveze i sourozence? To jsou otázky, které budoucí rodiče aktivně probírají před příchodem svého potomka na svět. Na trhu je výběr dětských kočárků tak rozmanitý, že je problém se v nich zorientovat.

Dětský kočárek

Dětský kočárek

Pohodlí pro novorozence

První volbou naprosté většiny rodičů je hluboký kočárek, ve kterém bude mít dítko dostatek pohodlí. Při výběru je však důležité hledět i na to, jak prostorná korba je, protože letní novorozenec má na prostor zcela jiné požadavky než miminko, které přijde na svět v zimě, a většinu času v kočárku bude trávit ve fusaku. Některé korbičky sice vypadají dobře a jsou stylové, pohodlím však příliš neoplývají. Druhou otázkou je, zda zvolit samostatný hluboký kočárek, nebo jít hned do ekonomičtější kombinace. Test kočárků najdete i na webu.

Sporťák pro sportovní rodiče, nebo klasika?

Většině batolat začne být po pár měsících v hlubokém kočárku těsno a rodiče řeší další rébus. Výběr sportovních kočárků je totiž tak široký, že by měli mít jasno, co s kočárkem hodlají podnikat a kde s ním primárně budou jezdit.

Pokud jsou sportovně založení a v rámci vyjížděk se neváhají proběhnout, či nazout in-liny, pak se můžou poohlédnout po kočárkách, které jsou určené speciálně pro tyto účely a zároveň je zle použít i na běžné procházky. Naopak pokud budou kočárek používat primárně na procházky, výběr bude ještě širší. Srovnání si prostudujte třeba na rankito.cz

Malý pomocník pro velké lásky

Nejskladnější variantou jsou golfky. Ideální parťák pro nákupní centra, rychlé přesuny a nejlepší přítel vašeho kufru. Bývají lehké, šikovně propracované a můžou vás doprovázet i do letadla (to ty větší také, ovšem manipulace je poněkud těžkopádnější). Jejich provedení dnes už splňuje veškeré nároky moderní rodiny.

Pokud máte doma raubíře dva, volte sourozenecký kočárek, nebo pořiďte minimálně stoupátko, které výrazně zrychlí váš pohyb s dětmi. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, pamatujte, že nejdůležitějším parametrem je váha, nosnost a dostatečnou pozornost u sportovních kočárků věnujte i polohování, které by pro zdravý vývoj páteře mělo umožnit dítěti plný leh.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *