Myslete na své zdraví a nastartujte se ráno správným způsobem, který vám zajistí dostatek energie po celý den

Napsal

Stává se vám často, že se ráno jednoduše nemůžete vykopat z postele a ve stejném duchu se pak vláčí i celý zbytek dne? A stává se vám to často, ne-li každý den? V tom případě je potřeba si říct, že je něco špatně. Nedostatek energie by se po běžném spánku měl opět doplnit a vstávání by tedy nemělo dělat až takový problém, tím spíše se promítat do celého dne.

Zdravá snídaně

Zdravá snídaně

Žijeme v uspěchané době plné stresu, tudíž se v mnoha případech stává, že lidé podceňují jednoduché návyky, kterými by se měli řídit, aby dosáhli během dne lepších výkonů. Takže pokud se chcete vymanit z područí únavy a stresu, pokračujte ve čtení i do následujících částí článku.

V čem ráno lidé nejvíce chybují?

  • špatně zvolený nápoj = špatný stav organismu
  • neustálé odkládání budíku
  • uchvátaný odchod do práce na poslední chvíli
  • příliš činností nechaných na ráno
  • absence snídaně, která by měla tvořit základ našeho dne

Ráno vstanete, zlehka se protáhnete a ihned zamíříte doplnit tekutiny k plastové lahvi coca-coly. Rozhodně NE! A nemusí se jednat až o takový extrém, jakým je cola. Celkově mají bublinky velice špatný vliv na váš organismus po ránu, proto minerálky a limonády raději vyměňte za sklenku čisté vody, případě doplněné citrónem, který má na blaho člověka také pozitivní dopady.

Zazvoní budík, ale vás to nechává absolutně klidnými, protože jich bude následovat ještě dalších pět. Tímto způsobem se vám však efektivní start do nového dneska opravdu nepodaří. Zpravidla by měl člověk vstát okamžitě po zaznění prvního zvonění, jinak se tělo opět uvolní do stavu regenerace a v tom pak vydrží celý zbytek dne.

Stres je velkým indikátorem celkové nepohody a zároveň únavy. Proč si tedy přidělávat stresové situace navíc už během časných ranních hodin, kdy se honíme po pokoji, abychom co nejrychleji dokázali opustit místnost a vyjít do práce. Raději si přivstaňte, než abyste se stresovali zbytečně.

Příprava je základ

S tím samozřejmě souvisí i další bod seznamu. Připravte si všechno potřebné k odchodu do zaměstnání již večer předtím, aby vás ráno absolutně nic netížilo. Získáte tím víc času na adekvátní probuzení a ostatní věci, které jste doposud zanedbávali.

Snídaně je základním stavebním kamenem dne, ovšem mnoho lidí dnes snídani ze svého jídelníčku absolutně vypouští. To je ale velká chyba, která se časem podepisuje i na celkovém zdraví. Proto si snídani začněte dopřávat každý den, třeba jen lehkou. Například takové speciálně připravené snídaňové směsi dokáží organismus nastartovat tím správným způsobem.

Navíc se na trhu vyskytují v mnoha různých podobách, takže si na své přijdou i vegetariáni, na které jsou připravené vegetariánské směsi. Jednoduše se na nikoho nezapomíná a každý člověk má stejné právo nový den začít kvalitní a zároveň tolik potřebnou stravou.

Zkuste se tedy i VY polepšit a udělat tím něco pro sebe samotné!

 

Share