Letošní letní trendy? Masivní šperky s výraznými kameny

Napsal

Jako každý nový rok i ten letošní s sebou přináší spoustu zajímavých novinek na módním poli. Žhavé trendy se dotýkají nejen oblečení a bot, ale prolínají se také do třpytivého světa šperků. Osvěžte svůj outfit extravagantním šperkem. A nezáleží na tom, jestli máte raději prsten nebo náhrdelníky.

V letošním roce si na své přijde každá z nás. Nosí se především velké náušnice, náhrdelníky i prsteny, kterým dominují ohromné kameny. Nejenom, že vás i vaše okolí nadchnou svojí masivností a přírodní krásou, ale také působí léčivě, třeba proti stresu. Mohutný šperk vás tedy nejenom ozdobí, ale zároveň se stává také vaší ochranou.

Výrazné náhrdelníky

Již několik sezón se na výsluní drží masivní náhrdelníky a ani v letošním roce to nebude jiné. Nebojte se velkých dominantních kousků, které budou na vaší ruce či hrudi doslova zářit a upoutávat tak pozornost okolí. Právě tohle je totiž in. V kurzu jsou prostě výrazné kusy, ty každého na první pohled zaujmou. A je jen a jen na vás, jestli zvolíte nápadité mozaiky z barevných kamenů či masivní řetězy.

Masivní náhrdelníky vám prokážou skvělou službu. Díky nim získá váš oblíbený svetr nebo úpletové šaty úplně nový vzhled a dávku elegance. A zároveň si tímto žhavým módním doplňkem rozzáříte každý všední den. Velkým hitem jsou náhrdelníky s drahými kameny i polodrahokamy. Pokud tedy vlastníte rubínové, smaragdové či opálové šperky, rozhodně je neschovávejte.

Výrazné prsteny

Pokud alespoň trošku sledujete módní trendy, jistě ve vaší šperkovnici nechybí alespoň jeden masivní prsten. A to je skvělé. V letošním roce jsou totiž opět na scéně. In budou starobyle vypadající prsteny, ale také prsteny s výraznými kameny.

Masivní náramky

Je jedno, jakou mají barvu i to, jestli se jedná o stříbrné nebo zlaté náramky. Je tu jen jediné kritérium. Když náramek, tak pořádný, masivní a rozhodně nepřehlédnutelný. Pokud máte odvahy na rozdávání, tak to zkuste s náramky, které jsou nejen masivní, ale také pořádně barevném, protože k černému outfitu je to ideální doplněk. Velmi praktické je také vrstvení náramků a nebo sady, které společně vytvoří jednu masivní ozdobu.

Masivním šperkům přizpůsobte oblečení

Při nošení výrazných náhrdelníků a kupy náramků platí důležitá zásada. Nesnažte se masivní šperky přizpůsobovat oblečení, ale právě naopak. Pokud vám na krku visí výrazný doplněk, oblečení zvolte spíše jednoduché.

Masivní náhrdelníky jsou samy o sobě dost výrazné, proto buďte obezřetné u výběru ostatních šperků. Hodinek ani snubního prstýnku se ale zbavovat nemusíte, nicméně výrazné náušnice by mohly být už přece jen moc. Pamatujte, že k výraznému náhrdelníku patří vždy decentní nebo žádné náušnice.

Šperky se surovými a neopracovanými drahokamy

Říká se, že krása kamene vynikne až pouze po zásahu zkušeného brusiče a leštiče. Ale světoví designéři s tímto tvrzením zcela nesouhlasí. Letošní rok přináší kromě umělecky tvarovaných zářivých kamenů i šperky se surovými a neopracovanými drahokamy a diamanty. Do popředí se tak dostávají i kameny, jako jsou rubíny, safíry nebo opály, nejlépe zasazené do růžového zlata.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *