Jak zabránit vykradení?

Napsal

Letní dovolená či zimní pobyt na horách na prodloužený víkend – ať už vyrážíme kamkoli, v každém případě bychom se měli zamyslet nad tím, jak zabránit vykradení a předejít tak odcizení našeho majetku či jeho poškození. Pokud někam s rodinou odjíždíte a necháváte tak svůj domov bez dozoru, neměli byste nic ponechat náhodě. Kriminální živly jsou čím dál vynalézavější, drzejší, ničeho se nebojí a jen tak něco je nezastaví. Nezáleží na tom, na jak dlouhou dobu odjíždíte – zabezpečením domácnosti chráníte nejen svůj majetek, ale především své soukromí!

Bezpečnostní dveře

Bezpečnostní dveře

Víte, jak zabránit vykradení?

Když za sebou zavíráte domovní dveře, klíče ukládáte do kapsy nebo do kabelky a míříte vstříc práci, zábavě nebo odpočinku – napadne vás zamyslet se nad tím, jak od svého domovu odlákat nezvané hosty? Nebo jste se upřímně nad tímto problémem nikdy nepozastavili? A víte vůbec, jak zabránit vykradení, které by pro vás znamenalo nejen zásah do soukromí, ale i ztrátu majetku či jiné finanční škody?

Zamkněte na deset západů!

Když se na to podíváme logicky, jako první nás napadnou vchodové dveře. Ty jsou bránou do vašeho domu, vašeho soukromí, vašeho bezpečí. Možná byste se divili, jak snadné je dostat se skrze klasické vchodové dveře – kolikrát stačí pár šikovných pohybů a zloděj je u vás doma dříve, nežli byste stačili mrknout. Není proto na škodu investovat a pořídit si bezpečnostní dveře, které mají hned několik výhod.

Hlavní výhody bezpečnostních dveří:

  • jisticí bod do podlahy,
  • digitální kukátko,
  • protipožární odolnost,
  • zvuková izolace,
  • moderní design,
  • možnost instalace dalších bezpečnostních prvků.

Nezapomínejte na otevřená okna!

Zvláště v letních měsících, kdy venku panují nesnesitelná vedra a doma je doslova na padnutí, často větráme – a právě otevřená okna, na která ve spěchu při odchodu z domu zapomeneme, jsou velmi častou chybou. Lupičům pak nedělá problém dostat se skrze škvírky v oknech dovnitř a malém může být na světě. Před odjezdem proto vždycky zkontrolujte, zda jsou všechna okna zavřená.

Nikomu ani muk!

Chystáte se na dovolenou, minimálně na 14 dní? Pak určitě není na místě vyhlašovat tuto informaci do světa. Se svým odjezdem se svěřte pouze blízkým lidem, jiným ani muk. Nevěřili byste, jak rychle se tyto zprávy šíří a zaslechnout je může i nepovolaný člověk. Nezveřejňujte ani příspěvky na sociálních sítích, ke kterým má každý přístup.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *