Jak se vyznat v kolagenech? Poznejte typy kolagenů

Napsal

Kolagenové hydrolyzáty jsou v dnešní době velmi populární, čemuž se nelze divit. Pokud splňují potřebná kritéria kvality, mohou být velmi nápomocné při řešení průvodních jevů stárnutí organismu.  Kolagen je v těle velmi důležitou stavební bílkovinou, bez které bychom neměli pohybový aparát ani kůži. Postupně jak stárneme, tělo ho nestíhá tvořit samé a proto je vhodné mu dopomoci skrze hydrolyzátů, které doplní chybějící kolagen.

Kvalitní kolagenový hydrolyzát může pomoci pohybovému aparátu, zlepšuje hojivost ran, regeneraci po zraněních, ale také pomáhá udržet zdravou pružnou pleť, působí pozitivně na vlasy a zlepšuje i kvalitu nehtů. Vědci již identifikovali mnoho typů kolagenů. Víte, které z nich potřebujete právě vy?

Je fajn se v kolagenech zorientovat, abyste například věděli, který je ten nejlepší kolagen na pleť, případně na klouby. Kolagen je velká molekula, kterou máme v chrupavce, kostech, různých tkáních, ale tvoří také 70-80% naší kůže. Dosud bylo identifikováno kolem 28 typů kolagenů, přičemž u člověka se nejvíce vyskytují první 4 typy.

Kolagen I. typu je v lidském těle nejrozšířenější. Tvoří až 90 % všech kolagenů u člověka a nachází se v kostech, šlachách, pojivových tkáních a kůži. Kolagen II. typu je zase důležitý kvůli svému výskytu v chrupavkách, které musí být velmi elastické a pružné. A kolagen III. typu se vyskytuje v mladém organismu ve svalech, orgánech a tepnách. Ve vyšším věku se tento kolagen už nevyskytuje vůbec.

Chcete-li pokrýt komplexní škálu nejdůležitějších typů kolagenů, měli byste volit z doplňků takový kolagenový hydrolyzát, který obsahuje kromě kolagenu I. i další typy. Tak dosáhnete efektu, díky kterému si posílíte nejen kosti, šlachy či kůži, ale zejména chrupavky.

Česká značka Inca Collagen proto při výrobě svého kolagenu dbá na to, aby v něm byly obsaženy potřebné typy. Obsahuje kolagen I, II, III v takovém poměru, jak jsou potřebné pro lidské tělo. Tento doplněk se získává z kolagenu mořských ryb, které se vyznačují čistotou kolagenových molekul.

Navíc výrobci vsadili na způsob štěpení kolagenové molekuly z ryb pomocí šetrné enzymatické hydrolýzy. „Přírodní kolagen bez úpravy se velmi špatně vstřebává, proto je potřeba jej pro vnitřní užití speciálně upravovat či štěpit, aby se do těla dobře vstřebal,“ vysvětluje emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš. Při takovém štěpení vznikají homogenní peptidy se zachovanou strukturou trojzávitnice, díky čemuž jsou bioaktivní a lidské tělo je může využít ke stavbě nových molekul kolagenu.

Výsledkem je účinný mořský kolagen v prášku, který působí na:

  • klouby, chrupavku, kosti, šlachy,
  • ale posiluje i strukturu kůže,
  • a také mnohé konkrétní tkáně v orgánech a těle, kde pomáhá například při hojení ran nebo regeneraci po zákrocích,
  • regeneruje vlasové kořínky, čímž působí na posílení vlasů a zlepšuje i stav nehtů.

O jeho účincích svědčí i řada recenzí od lidí, kteří ho vyzkoušeli. Inca Collagen milují sportovci, maminky po porodu, manuálně pracující lidé, muži bojující s vypadáváním vlasů nebo bolestmi pohybové soustavy.

„Od operace kolene, které jsem si doslova rozšrotoval z bojových umění mne doprovází stále problémy. Nedokázal jsem uběhnout víc jak kilometr, tak aby mne koleno nezačalo zpívat. Zkoušel jsem různé preparáty a stále nic. Jelikož mne čeká další operace stejného kolene, tak jsem na doporučení začal na sobě testovat Inca Collagen. Po dvou měsících jsem poprvé překonal 4,5km v běhu a to jsem přestal bežet z důvodu lennosti,“ hodnotí podnikatel Richard Stacha.

Inca Collagen je zákazníky ověřená značka, prémiový kolagen, který si na českém a slovenském trhu za 6 let existence získal více než 200 tisíc spokojených zákazníků. Při této volbě si můžete být jisti, že do svého těla doplníte přesně ty typy kolagenu, které potřebujete.

Zdroj náhledového obrázku: incacollagen.cz

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *