Jak připravit své tělo na boj s chřipkou? Zkuste přírodní produkty

Napsal

Každým rokem se v průběhu zimy objeví chřipková epidemie, která dovede tolik potrápit. Zvláště se jí daří v situaci, kdy se teploty pohybují jen okolo mrazu, venku je nevlídno, mlhavo a sychravo. Všude okolo vás se pohybují smrkající osoby s červenými nosy, které by více patřily do postele s horkým čajem. Jenže doba je taková, že marodění se dnes moc nenosí a kolikrát nutností je chodit do práce i s horečkou. Jak se bránit nákaze viry nebo bacily?

Vitamíny

Vitamíny

Vitamínová bomba

V první řadě je důležité mít v pořádku obranyschopnost svého organismu. To se lehko řekne, už hůře však provádí, protože negativní vliv na imunitu má také všudypřítomný stres. Přesto lze lepší imunity dosáhnout, a to pomocí potravinových doplňků, které jsou volně k dostání v lékárnách či specializovaných obchodech se zdravou výživou. Například práškový zelený ječmen dovede přímo divy. Nejen, že pomůže imunitě se dostat opět na nohy, je zároveň bohatým zdrojem minerálů a vitamínů. Najdete v něm vitamín B1, který působí proti únavě, B2 je zase důležitý pro srdce, dobrý stav kůže. Kyselina listová pomáhá v těhotenství, vitamín B5 zlepšuje stav vlasů i nehtů.

Pro všechny, kdo se chtějí zdravě stravovat

Zelený ječmen si oblíbili konzumovat vegetariáni a vegani, kteří nepijí kravské mléko. Je totiž výbornou zásobárnou vápníku, jenž je důležitý pro dobrý stav kostí a zubů. Imunitní systém podporuje hlavně obsah železa a hořčík je nápomocen při zvládání stresu. Tím pochopitelně také přispívá k tomu, že obranyschopnost člověka vzrůstá.

Přírodní antioxidant z Dálného východu

Klenotem východu je mořská řasa zvaná chlorella. Pochází z Tchaj-wanu a Japonska s ideálními podmínkami pro její pěstování. Používat chlorellu znamená, dodávat tělu důležité látky, které mají příznivý vliv na celý organismus. Vláknina a antioxidační účinky řasy z ní dělají superpotravinu, jež by v jídelníčku opravdu chybět neměla. Funguje proti obezitě, protože zrychluje metabolismus. Ruku v ruce s tím jde zlepšení zdravotního stavu.

Přírodní produkty používali už naši předkové, když si chtěli zachovat stálé zdraví. Vsaďte na zelený ječmen a chlorellu, které vám zlepší imunitu.

Zdroj obrázka:
Syda Productions / Shutterstock.com

Share