Detoxikační jídelníček – detoxikace za 14 dnů bez hladovění?

Napsal

Mnoho lidí se dnes potýká nejenom s nadváhou, ale i se zanesením organismu různými škodlivými látkami, kterým se bohužel v dnešním světě a přidruženému životnímu stylu jen tak nevyhneme. Často je velmi obtížné sehnat opravdu kvalitní a čerstvé suroviny, které našemu tělu dodají dostatek všech potřebných živin a zároveň ho nezatíží některými škodlivými látkami.

Detox card with colorful background with defocused lights

Občasná detoxikace organismu je tak u většiny z nás, kteří se také nevyhneme tomuto uspěchanému stylu života plného nevhodných potravin, jistě na místě.

Prodetox – přípravok na podporu detoxikace

Jakožto člověk, co se dlouhodobě zabývá zdravým životním stylem, jsem se rozhodla vyzkoušet jeden z přípravků, který nám k očistě organismu dopomůže mnohem rychleji.

Kromě zařazení zdravých potravin jako je dostatek ovoce a zeleniny do svého jídelníčku, se při této kůře užívá přípravek zvaný prodetox, jehož složení účinně napomáhá celkové očistě organismu. Po jeho vyzkoušení bych vám tak ráda tento přípravek trochu přiblížila.

Co je to prodetox a jak se užívá?

Prodetox je sypký prášek, ve kterém nalezneme směs vybraných látek podporujících detoxikaci organismu, zahrnující nejenom různé byliny a antioxidanty, ale i vlákninu a našemu tělu prospěšné bakterie, které nám během 14 dnů upravují zažívání a celkovou rovnováhu našeho organismu.

_MG_0829

Velmi vhodný je současný obsah kvalitní vlákniny a probiotik, tedy oněch hodných bakterií, jejichž účinek je na sobě do určité míry závislý.

Vláknina je dodávána do těla díky prášku z jitrocele, jablečného pektinu a přírodní guarové gumy v množství, které tělo nezbytně potřebuje pro každodenní čištění střev.

Mnoho z nás neklade na správné zažívání takový důraz, ale odborníci i zasvěcení laici vědí, že zdravá střeva znamenají pro naše celkové rozpoložení i zdravotní stav mnoho. Díky rovnováze ve střevní mikroflóře posilujeme svoji imunitu i celkovou očišťovací schopnost střev, která nás chrání před zanesením organismu různými mikroorganismy.

Další složky prodetoxu

Další složkou přípravku jsou hodné bakterie, neboli probiotika, která se živí právě výše zmiňovanou vlákninou a mají na svědomí právě tuto rovnováhu celkové střevní mikroflóry.

Často mají lidé ve stravě nedostatek těchto hodných bakterií, které mimo jiné získáváme hlavně z kvalitních fermentovaných a zakysaných mléčných výrobků.

Jejich dodání s tímto přípravkem je tak u mnoha z nás velmi žádoucí, jelikož správné osídlení našich střev těmito bakteriemi nás chrání nejenom před některými onemocněními, ale i před vznikem nadváhy či obezity.

Prodetox a hubnutí?

Ano, díky prodetoxu tak své tělo nejenom očistíte, ale pravděpodobně i zhubnete nějaké to kilo. Pokud si však myslíte, že na svém životním stylu nemusíte absolutně nic změnit a tato směs vám pomůže detoxikovat tělo jako mávnutím kouzelné hůlky, jste na omylu.

krabicka_prodeotx

Ruku v ruce s užíváním tohoto produktu by měla být i celková změna vašeho přístupu ke stravě a ozdravení původního jídelníčku.

14-ti denní detoxikační jídelníček s prodetoxem

Celých 14 dní, po které budete prodetox užívat, se pokuste vyhýbat i nevhodně technologicky připraveným pokrmům, jako jsou některé smažené, pečené, ale i grilované pokrmy připravované s nadmírou tuku a namísto kupovaných výrobků zařaďte co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, celozrnných produktů, ořechů, semínek a kysaných mléčných výrobků.

V době detoxikace organismu se také pokuste vyhýbat některým živočišným produktům, hlavně tučnému masu a mléku. Pokud si je odpustit nedokážete, volte je alespoň v bio kvalitě a při přípravě preferujte šetrné způsoby jako je vaření v páře.

Při pravidelném užívání tohoto přípravku, kdy se doporučuje užívat jeden sáček denně nalačno alespoň jednu hodinu před jídlem, opravdu ucítíte změnu. Hlavní detoxikační složkou tohoto produktu je Montmorillonit, který pomáhá vázat a odstraňovat škodlivé látky pryč z těla.

Očistě organismu dále napomáhá směs výtažků z bylin, které jsou známé pro své blahodárné účinky na zdraví a čistotu střev. Pro zajímavost zde najdeme například:

  • Výtažek z kůry ořešáku popelavého
  • Výtažek z kořene bodláku
  • Výtažek z listu máty peprné
  • Prášek z kůry jilmu červeného
  • Prášek z vojtěšky
  • Prášek z kořene proskurníku lékařského
  • A mnoho dalších…

Zapomenout bychom neměli ani na značný obsah antioxidantů, mezi nimiž převažuje Caromin, což je přírodní směs antioxidantů. Dále zde najdeme i jiné zástupce antioxidantů ze skupiny karotenů, mezi nejznámější patří například beta-karoten, který jinak najdeme třeba v mrkvi.

Díky antioxidantům náš organismus úspěšně bojuje s volnými radikály, jež každodenně zatěžují naše tělo.

Kdy pocítím výhody užívání prodetoxu?

Výhody užívání prodetoxu jsou zřejmé a pokud byste i po 14 dnech nezaznamenali rozdíl, doporučuje se prodloužit dobu užívání o dalších 14 dnů či zvýšit dávku na dva sáčky směsi denně. Pokud však společně s užíváním prodetoxu ozdravíte i svůj jídelníček, podpoříte účinky tohoto produktu a změnu jistě poznáte.

Výhodou prodetoxu je i to, že vás přesměruje na zdravější vlnu, jejíž výhody vás mnohdy donutí u zdravějšího stravování zůstat i nadále.

Při užívání prodetoxu nemusíte držet hladovku, jako u některých jiných produktů, což je zajisté také nespornou výhodou. Po několika dnech užívání pocítíte upravené zažívání, mnohem větší energii a sílu do života a možná se zbavíte i některých chronických bolestí způsobených právě nevhodnou životosprávou a nahromaděním škodlivých látek.

Můžu prodetox doporučit?

Tento přípravek na přírodní bázi tedy mohu rozhodně doporučit, důležité je však stát nohama na zemi a nečekat zázraky bez celkové změny přístupu ke stravování.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *