Celoroční versus roční cestovní pojištění: víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Pořádáte rádi výjezdy do zahraničí? To jste si pak jistě existence cestovního pojištění vědomi a máte s jeho sjednáváním nějaké zkušenosti. Slyšeli jste ale již o celoročním a ročním cestovním pojištění? V čem se od sebe liší a v jakých případech je pro vás jejich sjednání výhodné?

Celoroční cestovní pojištění pro několik výjezdů během jednoho roku

Celoroční cestovní pojištění se vám vyplatí v případě, že několikrát do roka opouštíte hranice České republiky. Pokud vycestujete alespoň třikrát v jednom roce, celoroční pojištění na cesty se vám finančně vyplatí. Maximální počet výjezdů není nijak omezen. Ovšem pozor, omezena může být maximální délka jednoho výjezdu. Zpravidla pojišťovny nabízejí v rámci celoročního cestovního pojištění ochranu po dobu 42 až 45 dní. Někdy lze ale sjednat výjimky a délku ochrany v kuse prodloužit na 60 až 90 dní.

Roční cestovní pojištění pro jeden dlouhodobý pobyt v zahraničí

Oproti tomu roční cestovní pojištění vás bude chránit při dlouhodobém, ideálně tedy ročním, pobytu v zahraničí. Komplexní roční pojištění zahrnuje veškeré léčebné výlohy a lze si k němu samozřejmě sjednat i doplňková připojištění. Nejčastěji si cestovatelé sjednávají:

  • připojištění zavazadel,
  • připojištění odpovědnosti,
  • připojištění úrazu.

Pokud vyjíždíte do zahraničí za manuální prací, lze si zřídit i připojištění pracovní činnosti.

Proč si smluvit celoroční nebo roční pojištění na cesty?

Jaké hlavní výhody roční a celoroční pojištění nabízejí? Ubydou vám starosti s neustálým uzavíráním pojistných smluv před každým výjezdem do zahraničí a ušetří vám čas i peníze. Plánujete-li dlouhodobý nebo několik krátkodobých pobytů v zahraničí během jednoho roku, neváhejte a dlouhodobé pojištění na cesty si zařiďte.

Užívejte si svůj pobyt v zahraničí na maximum a před cestou si vždy sjednejte cestovní pojištění.

Zdroj obrázku: Good luxk images / Shutterstock.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *