Kolo jako nejlepší pomocník ke krásným nohám

Napsal

Kolo jako nejlepší pomocník ke krásným nohámToužíte po stacionárním kole. Ale počáteční nadšení se často změní na nechuť a z nářadí určeného na tvarování nohou se stává věšák na prádlo. Jak se tomu vyhnout?

Co dělat po přivezení kola domů?

Výběr stacionárního kola je podle některých hračkou, ale nedejte se obalamutit. Hlavně nekupujte zajíce v pytli. Na to, abyste si vybrali ten správný stroj, potřebujete přímo v prodejně jednotlivé modely vyzkoušet. Zaměřte se hlavně na stabilitu, nosnost, způsob brzdění a nastavitelnost výšky sedáku. Stacionární kola se dělí podle typu odporu: s látkovým pásem (jsou cenově nejpřístupnější, ale mají nízkou nosnost a snadno se rozkývají), magnetickým, nebo pneumatickým brzdovým (spíše jejich naleznete ve fitness).

K výbavě stacionárního kola patří tachometr, kde jsou údaje o ujeté vzdálenosti a rychlosti. Mnoho strojů má i měřič pulsu a spálených kalorií.

Jak správně trénovat?

Pozornost si však zaslouží i velikost a výška sedadla, nastavitelné řemínky na chodidla či řídítka. Nikdy si nevybírejte kolo s širokým sedadlem, protože si snadno odřete horní část stehen. Nezanedbatelná je i nastavitelnost sedadla. Optimálně byste měli sedět tak, aby byla vaše noha při nejnižší pozici pedálu narovnaná, ne však napnutá. Pohyb nohou by měl být plynulý, není trhavý. V opačném případě může dojít k poškození svalů a šlach. Během šlapání spočívá celá pata na pedálu, což umožňuje i nastavení řemínků.

Výsledkem jsou krásné nohy

Díky jízdě na kole se formují nohy, zadek, zlepší se krevní oběh a výrazně se zredukuje (zmizí) celulitida. Šlapáním do pedálů se nezatěžuje páteř ani klouby. Slabá kondice či nadváha není při cyklistice problém.

Vše o krásných nohách může být i ve vašem případě pravda. Stačí zajít do obchodu, oprášit kolo v koutě, nebo z něj poskládat prádlo. Stačí pouze chtít..

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *