Kalhotky: K čemu slouží přidaná látka vespod?

Napsal

Pátrala jste někdy po tom, k čemu asi slouží taková ta malá kapsička či přidaná látka navíc v kalhotkách? Mezi nejčastější tvrzení patří, že kapsička slouží jako pouzdro pro intimku. Ovšem to je velká zmýlená, možná budete překvapená, jak moc na vás výrobci kalhotek myslí.

První nápovědou je materiál

Mezi nejběžnější kalhotky, které v obchodech najdete, patří ty, jež jsou vyrobeny z velké části z polyesteru. Ovšem právě ta malá zmiňovaná kapsička je zpravidla vyrobena z přírodních materiálů jako je bavlna, hedvábí či mikrovlákno. Už vás trochu napadá, proč tomu tak je?

Zdraví je nadevše

Je obecně známo, že přírodní látky skvěle sají pot. Tohoto faktu se právě drží výrobci kalhotek, a proto jsou kalhotky opatřeny kouskem látky z přírodního materiálu navíc. Ten má taky za úkol kromě potu zachytit i poševní výtok. A díky vlastnostem látky dochází k rychlejšímu schnutí, čímž tak předcházíte nepříjemným infekcím jako je infekce kvasinková nebo infekce močových cest.

Bavlněná tkanina je mnohem prodyšnější než syntetická vlákna, což zlepšuje v kalhotkách cirkulaci vzduchu, což zase prospívá vaší vaginální flóře. Kromě toho tento kousek látky také zabraňuje  mnohdy nepříjemnému odírání, zvláště v případě krajkového prádla.

Soukromí je také důležité

Kapsička v kalhotkách je také užitečná i z jiné stránky, konkrétně a doslova ze stránky pohledu. Dovedete si představit, jak by se asi na váš klín dívali lidé ve fitku? Tento kousek látky vám poskytuje jakousi část soukromí a zakrývá naši nejintimnější oblast před zvědavými pohledy.

Takže teď už víte, k čemu ten tajemný kousek tkaniny slouží. Díky němu můžete i rozpoznat kvalitní či nekvalitní spodní prádlo. Kvalitní prádlo se bez kapsičky prostě neobejde.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *