Jarní péče o pleť

Napsal

Plískanice a velké mrazy jsou pryč, začíná jaro. Sluníčko pomaloučku vykukuje, zkouší hřát naši pleť prvními paprsky a my se tak musíme přírodě přizpůsobit. Připravte pokožku na nové roční období a věnujte ji patřičnou péči. Poradíme, jak má taková správná jarní péče o pleť vypadat.

Dokonalá očista

Základem veškeré péče o pleť je důkladné očista. Jakýkoli, i ten nejdokonalejší krém nepomůže, pokud ho nanesete na nevyčištěnou pokožku. I ráno je třeba odstranit přebytečný maz i případné nečistoty, které na ní ulpěly přes noc. Vyzkoušejte například hydratační pleťové čističe nebo třeba pleťová tonika. Pokud máte mastnou nebo citlivou pokožku, použijte pěnový čistič či speciální pleťovou vodu.

Jarní peeling

Aby byla pleť čistší a zdravější až do hloubky, je nutné ji zbavit odumřelých buněk. Peeling pomůže odstranit odumřelé buňky na povrchu pokožky, vyčistit póry a vyhladit kůži. Pleť pak lépe dýchá, je jemnější, na první pohled zářivější a také připravená vstřebávat látky z dalších kosmetických přípravků.
Peelingové přípravky jsou buď určené k ošetření pokožky obličeje, nebo se používají na celé tělo. Záleží na vašich potřebách. V dnešní době má každá drogerie či lékárna základní sortiment péče o pleť i co se týče peelingu. Určitě si z jejich nabídky vyberete ten správný přípravek, která vaše pokožka bez problémů snese a nevytvoří na něj alergickou reakci.
Pamatujte ale, že přípravky určené výhradně na tělo musíte používat pouze na tělo, nikdy ne na obličej. Obsahují totiž větší částečky, pro obličej jsou příliš agresivní a mohly by ho tudíž podráždit. Obráceně to platí také, ale už ne s varováním. Kosmetické prostředky na obličej nejsou vhodné na tělo, protože jsou příliš jemné a účinek, který od nich očekáváte, by se tak vůbec neprojevil.

Pleti na obličeji stačí takový zásah jednou týdně, pokud je sušší, pak jednou za čtrnáct dní. Je-li pleť podrážděná, zarudlá nebo pálí, tak na peeling zapomeňte. Prostředky vhodné k exfoliaci obličeje aplikujte i na krk a dekolt.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *