Jak zlepšit životní styl

Už se vám někdy stalo, že jste se ráno probudili s pocitem, že takhle už to dál nejde a že to, jak žijete, chcete změnit? Bez ohledu na váš věk, na změnu není nikdy pozdě.

Pokud jste se opravdu rozhodli udělat ten krok a zlepšit svůj životní styl, jistě se vám budou hodit některé naše tipy.Změňte svůj, zevnějšek i své nitro, udělejte cokoliv, co vám bude příjemné, a buďte spokojenější.

Ráno je začátek

Den pro vás začíná ránem a je důležité, abyste začátek dne nastartovali co nejlépe. Určitě si pro sebe najděte chvilku, protáhněte své tělo, dejte si v klidu  dobrou snídani a z domova odcházejte bez spěchu, s dobrou náladou a pozitivní energií. Hned bude ten svět lepší.

Změna v režimu

Zkuste si ve svém běžném denním režimu něco pozměnit. Nemusí to být nic zásadního, může to být změna kavárny, kam chodíte už jen ze zvyku, ale káva vám tam vlastně vůbec nechutná. Běžte si zaběhat jinam než obvykle, nebo s během  začněte. Tím rychleji získáte pocit, že opravdu pro sebe něco děláte a že se váš život mění podle vás, nikoliv samovolně.

Mějte se rádi

Bez sebevědomí to nepůjde. Je důležité se naučit mít rád sám sebe, přijmout sami sebe takové, jací opravdu jste. Nejde jen o to, že se vychválíte, jak vám to sluší a jak jste perfektní, chce to se naučit přijmout také své slabé stránky. Nikdo není dokonalý a ty slabé a temné stránky jsou součástí vaší osoby a patří k vám. Patří k vašemu “Já”.

Poslouchat své tělo

Často vás dostihne nemoc či bolest, kterou vaše tělo něco signalizuje. Může se hlásit o odpočinek, o vypnutí ze stresové zátěže, nebo vám dává najevo, že se nestravujete v souladu s jeho potřebami. Je důležité naučit se naslouchat svému tělu. To platí jak pro fyzickou tak i psychickou stránku.

Důležitost spánku

Už ve škole se děti učí, že spát bychom měli  osm hodin. Dnešní svět je tak uspěchaný, že spíte šest hodin a méně. Tím dochází ke spánkovému deficitu, vaše tělo je unavené, náchylné k nemocem i depresím. Ano, nedostatek spánku má vliv i na vaší psychiku. Pravidelný spánkový režim vám jistě život zpříjemní a udrží vás v kondici.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *