Jak zabránit zarůstání nehtů

Napsal

Jak zabránit zarůstání nehtůŽeny často navštěvují kosmetické salony proto, že se setkávají s problémem zarůstání nehtů. I když jsou v péči o své tělo zručné, s touto nepříjemnou bolístkou si prostě pomoci nedokážou. Dnešní článek vám přichystal stručný návod, jak na to.

Kdy a kde nehet zaroste

Tento projev se často vyskytne po špatně provedené pedikúře, při které dochází k zastřihávání boční strany nehtů. Tím umožníte, aby nehet volně zarůstal do tkáně. Následný zánět se objeví ihned poté, co nehet tkáň podráždí. Toto se při profesionální pedikúře určitě nestane.
Možná to bude znít komicky, ale na zarůstání nehtů trpí především nohy, které jejich uživatelé nadměrně zatěžují, například sportovci. Tito lidé, laicky řečeno, neustále vyvíjí tlak na nehtové lůžko a působí mu tak trauma. Velký vliv na zarůstání nehtů má také nošení příliš těsné obuvi.

Mastičky

V lékárnách jsou k dostání desítky mastiček, které by měly zmírnit, popřípadě tento problém i vyléčit.

S odstřiháváním nehtu opatrně

Odstranění zarostlého nehtu se provádí pouze po změkčení okolní kůže a nehtu v teplé koupeli. S největší pečlivostí a opatrností pak můžeme nehet odstřihnout. Odborníci doporučují ránu ihned vydesinfikovat nebo ji alespoň potřít bylinnou mastí s hojivým účinkem. Obecně ale platí, že tyto zákroky jsou bezpečnější u vyškoleného pedikéra.

Ztenčení nehtu, seškrábání

Tato metoda je velmi účinná, ale vyžaduje každodenní péči. Nejlépe ráno i večer několikrát spilujte pilníkem nebo seškrábněte žiletkou střed nehtu, tzn. směrem od lůžka k vrcholu. Tím uvolníte boční stranu nehtu a ten přestane zarůstat tam, kam nemá.
Ztenčení nehtu se dá provést i chirurgicky, a to plastikou nehtového lůžka. Ani tehdy se nemáte čeho bát. Operované místo lékař lokálně umrtví. Zákrokem dojde k zúžení nehtového lůžka a ke správnému růstu nehtu.
Pokud ale přijdete pozdě a problém bude již opravdu velký a bolestivý, přistoupí lékaři raději ke stržení nehtu. Zbaví vás tak nejen trápení, ale i hnisu.

Prevence

– volná a pohodlná obuv
– správná pedikúra, rovné zastřihávání nehtů s následným zapilováním
–  používat kleštičky na nehty

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *