Jak zabránit stárnutí vlasů?

Napsal

Jak zabránit stárnutí vlasů?Připadá vám, že čím jste starší, tím více vypadají vaše vlasy mdle a bez života? Pokud zaznamenáte první vrásky na obličeji a třicítka vám už odzvonila, začínáte si také více všímat kvalitya vzhledu svých vlasů, se kterou bývají ženy po třicítce většinou nespokojené. Jak tedy zabránit stárnutí vlasů? A je vůbec pravda, že kvalita vlasů je spojená s vaším věkem? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, čtěte dál.

Stárnutí vlasů? Neexistuje!

Když vám někdy někdo řekne, že vlasy s vaším přibývajícím věkem stárnou, nevěřte tomu. Není to pravda. Každý vlas má totiž svou životnost, která je tři roky a čtyři měsíce, poté vlas vypadá a opakovaně naroste. Každý nový vlas je zcela neporušený. Je však pravda, že čím jste starší, tím více budou vlasy prošedivělé, stejně tak se ztrácí na jejich objemu a kvalitě.

Známky stárnutí

Společně s vaším stárnutím začnou vlasy postupně slábnout a jsou na dotek křehčí, stejně jak to bývá i s kostmi. Vlasy také můžou řídnout a vyjímkou nebývá ani jejich suchost. Žena po čtyřicítce si také může všímat, že vlasy začnou více vypadávat.

Vlasy začnou obvykle trochu šedivět již po třicítce. Lesklejší a objemnější bývají, je-li vám kolem dvaceti let. Jejich objem se však může snížit vlivem menopauzy, společně se změnou jejich struktury.

Je dobré mít na paměti, že kvalita vašich vlasů a také známky jejich „stárnutí“ zásiví do značné míry na genetických dispozicích.

Jaké potraviny vlasy milují?

I když se narodíte s krásnou hřívou, ale vedete nezdravý životní styl, na vzhled vašich vlasů budou mít tyto faktory velký vliv. Stejně jako vaše kosti, také vaše hříva potřebuje dostatek vápníku a bílkovin. Takže byste měli konzumovat potraviny jako je špenát a omega 3 mastné kyseliny (vykystující se především v rybách). Zahrnout do svého jídelníčku byste však měli i mléko, mandle, sóju, sójová a lněná semínka, ořechy a vypít nejméně tři litry vody denně.

Co vaším vlasům škodí?

Své kadeře nevystavujte přímému slunečnímu záření a v horkých dnech byste s nimi měli zacházet velmi opatrně, zejména pokud jsou mokré. Používejte šampón jednou za dva nebo tři dny, abyste vlasy udrželi čisté. Nedoporučuje se ani nadměrné barvení a neustálé používání fénu a vlasové žehličky. Stejně tak je dobré používat kvalitní vlasovou kosmetiku a do její péče trochu investovat. Doporučujeme šampony a kondicionéry, které neobsahují těžké chemické látky.

Výhody olejů

Své vlasy, stejně jako své tělo můžete rozmazlovat olejovými masážemi. Olejová masáž totiž zvýší cirkulaci pokožky. Olej je navíc nejlepší přírodní kondicionér. Doporučuje se používat olejové přípravky alespoň třikrát týdně.

Musíte si také uvědomit, že závisí především na vašich genech, kdy vaše vlasy začnou šedivět. S našimi uvedenými typy můžete udržet vlasy zdravé a lesklé.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *