Jak v létě pečovat o své vlasy?

Napsal

Léto se pomalu, ale jistě blíží, a s ním také vysoké teploty. Všichni máme rádi letní posezení venku s přáteli, nicméně nadměrné teplo a sluneční záření není zas tak příjemné pro naše tělo, pokožku a vlasy. Jak byste tedy konkrétně o své vlasy měla v létě pečovat?

Rozčesávání vlasů

Vítr dokáže s vašimi kadeřemi udělat opravdové divy. Držte se ale pravidla, že byste je nikdy neměla rozčesávat ve sprše a vaše vlasy jsou mokré. Tak by se vám rozhodně polámaly a roztřepily. Raději počkejte, až si je umyjete zcela vám uschnou, rozčesat je můžete až potom, v momentě, kdy jsou zcela suché.

 Šampon

 V létě byste měla používat nejlépe hydratační šampon, který dodá nejenom vašim vlasům, ale také pokožce dostatečnou vlhkost, kterou v horkých dnech opravdu potřebují. Pokud jste milovnicí plavání a velkou část léta trávíte ve vodě, kupte si šampon vyvinutý speciálně pro plavce.

Kondicionér

I při výběru kondicionéru dbejte na to, aby byl hydratační. Naneste jej po celé délce vašich vlasů, a to hlavně na jejich konečky, které jsou v létě nejvíce vysušené a lámavé. Pokud i po nanesení cítíte, že jsou vaše vlasy zamotané, pročešte je pouze svými prsty. Případně použijte hřeben se širokými zuby.

Maska na vlasy

Alespoň jednou týdně byste měla na své vlasy použít masku. Ta hloubkově ošetří kořínky i celou délku vlasů, dodá jim hebkost a jemnost. Vybírejte masku, která je vhodná pro vaši hřívu – záleží, jestli je máte rovné, suché, barvené, kudrnaté a tak dále.

A jak o své vlasy v létě pečujete vy?

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *