Jak správně nalíčit pleť

Napsal

Pleť může mít různou kvalitu – suchou, mastnou i smíšenou. Stejně tak se pleť liší svým zbarvením – může být tmavá i světla nebo broskvová a olivová. To vše hraje roli při jejím líčení.

Pleťový podklad

Pleťový podklad, make-up, je základem líčení. Koriguje případné barevné nevyrovnanosti pleti a chrání ji proti prachu a špíně i proti slunci a chladu. Make-up je třeba volit podle typu pleti. Poskytuje pleti výživu a ochranu, protože obsahuje různě účinné látky a sluneční filtr.
Barva podkladu by měla být maximálně o půl tónu světlejší nebo tmavší než vaše pleť. Příliš tmavý nebo příliš světlý make-up vypadá vždy nepřirozeně.

Jak make-up nanést

Dříve než nanesete make-up, zakryjte červené žilky, kruhy pod očima, pigmentové skvrnky a pupínky. K překrytí pupínků je vhodná speciální antiseptická tužka, na zarudlá místa speciální tužka zelené barvy.
Make-up se nejlépe nanáší navlhčenou houbičkou, dá se tak snadněji rozetřít. Houbičku smočte ve vodě, vymačkejte ji, nabere trochu make-upu a pak ji zmáčkněte a pusťte, aby se po ní make-up rovnoměrně rozprostřel.
Jemnými tahy houbičkou rozetřete podklad na pleť. Přes bradu sjeďte až k začátku krku – nesmí tu být patrný žádný přechod. Houbičku byste po každém použití měla vyprat v teplé vodě.
Tekutý a krémový pleťový podklad můžete samozřejmě nanášet i konečky prstů, musíte ho však pečlivě rozetřít.

Jak si poradit, když …

Pokud se vám podaří, že jste nanesly více make-upu než je zapotřebí, pak si vezměte papírový kapesník, zlehka ho přitiskněte na tvář a odstraňte přebytek make-upové vrstvy. Dbejte na to, abyste make-up dobře rozetřela u nasazení vlasů a kolem obočí. Nikdy ho nedávejte těsně pod oči, zdůraznila byste tím jemné vrásky.

S make-upem není těžké pracovat. Chce to jen trpělivost a zkušenosti. Nechte si například poradit od kamarádky nebo od kosmetičky. Obě vám mohou dát nejen dobré informace a doporučení, ale naučí vás také, jak make-up nanést. Pokud své „dílo“ tvoříte nanečisto, zkoušejte ho před velkým zrcadlem. To vám prozradí i nepatrné detaily.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *