Jak si udržet zdravou a krásnou pleť i po létě

Napsal

Jak si udržet zdravou a krásnou pleť i po létěLéto je pomalu ale jistě za námi, vy si opět začínáte zvykat na koloběh celoročních starostí a při troše chvilky si sednete před zrcadlo a zkoumáte svou pleť. Nacházíte na ní kosmetické škody, které byly způsobeny letním sluněním? Nevěšte hlavu. S našimi radami není přeci žádný problém udržet si zdravou a krásnou pleť po dlouhý čas.

Co pleť v létě nejvíce zatěžovalo

Mnoho žen při častém slunění potká zčervenalá a následně oloupaná pleť. Mezi další projevy, které má léto na svědomí, také patří rozšířené červené žilky na dekoltu, pigmentové skvrny, suché loupající se šupinky či akné. Tímto způsobem totiž pokožka reaguje na podráždění z UVA a UVB záření, na velké množství mořské či chlorované vody v bazénu a v neposlední řadě i na teplotní výkyvy. Výsledkem je potom poškozený ochranný film na kůži a ztráta hydratace a důležitých tuků z pleti.

Čím poškozené pleti pomoci

Zaručeným prostředkem je pouze kvalitní kosmetika, která pokožce dodá potřebnou vodu a obnoví povrchový kožní film. Dále také věnujte pozornost vzniku mateřských znamének a nových flíčků. Pokud se přeci jen objeví, co nejrychleji vyhledejte kožního lékaře. Po létě nezapomínejte pečovat i o vlasovou pokožku. Horké slunce totiž může být příčinou řídnutí pěstované kštice. Suché vlasy uzdravíte regeneračními balzámy, padání vlasů pak zastavíte péčí o vlasové cibulky.

Masky, vitamíny či oleje

Na citlivou pleť jsou velice vhodné speciální krémy s protizánětlivými účinky. Akné i další podráždění odstraní také termální voda v masce. Bylinky zase pomáhají obnovovat narušenou suchou pleť. Meduňka pokožku zklidní a vyhladí tenké vrásky. Himalájské bylinky v tělovém mléku kůži změkčují a hydratují. Proti stárnutí pleti můžete bojovat myrtou i provensálskými slaměnkami.
Jemný peeling pleť viditelně omlazuje, hydratuje a zároveň poškozenou pokožku regeneruje.
Lesk vlasům vrátí šampony, kúry i masky s přírodními oleji, vitaminy a minerálními látkami.

Další typy

Opalování na vaší pokožce déle vydrží, pokud ji budete pravidelně mazat hydratační emulzí se samoopalovacím účinkem. Opálené kůži svědčí rychlá sprcha a lehké mytí bez drhnutí.
Panthenol, selen, vitaminy C a E posilují oslabenou imunitu a urychlují ozdravení pleti po nadměrném slunění. Zlepší také kvalitu nehtů a vlasů.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *