Jak pudr vybrat a správně použít

Napsal

Ženy, které čtou dámské časopisy nebo se pozorně rozhlížejí v drogériích, ví, že existuje pudr kompaktní a práškový. Na následujících řádcích také poradíme, jak si být jistá, že vybraný pudr se hodí k vaší pleti.

Kompaktní pudr

Kompaktní pudr není nic jiného než práškový pudr smíchaný s pojidly a tukem a potom slisovaný. Hodí se zvláště k rychlému přepudrování lesknoucích se míst. Místo přiložené labutěnky k tomuto účelu použijte vatový tampon. Labutěnkou byste do pudřenky přenesla tuk z obličeje. Vatový tampon však použijte vždy jen jednou, je to hygieničtější.

Práškový tampon

Práškový, sypký pudr neobsahuje takřka žádný tuk a není téměř vůbec parfémovaný. Světlý transparentní pudr vytvoří na pokožce neviditelný závoj a propůjčí jí jemný matový nádech, aniž by pozměnil barevný tón pleti. Pokud vám jde o tónování pleti, použijte barevný pudr, který samozřejmě musí ladit s tónem pleti.
TIP : Vyzkoušejte Severoafrický pudr z jemně rozmělněné přírodní hlinky a slídy. Má totiž ušlechtilé zlaté nebo měděné zbarvení a krásně působí na opálené pleti. Pokud však máte suchou pleť, raději byste tento pudr neměla používat, protože hlinka, která je v něm obsažena, odnímá kůži vlhkost.

Jak poznat ten pravý

Barvy make- upu byste si měl vyzkoušet přímo na kůži. Nanese ho buď na hranu brady, nebo na vnitřní stranu předloktí. Pro koupi se rozhodněte až tehdy, bude-li barva odpovídat zabavení vaší pleti. Make-up nikdy nezkoušejte na tváři, protože tady je barevný tón pleti intenzivnější, což by vás svedlo k volbě příliš tmavé barvy.
Naproti tomu růž vyzkoušejte přímo na tvářích. Barvy obou přípravků posuzujte pouze na denním světle. Pouze v případě, že jsou pleťový podklad i růž určeny na večer, je samozřejmě lepší umělé světlo.

TIP : Kosmetické firmy dávají barvám svých výrobků atraktivní jména – každá firma odlišná. Nechte se proto poučit, nebo si dobře přečtete informace na obalu, za jakým květnatým pojmenováním se skrývá vaše barva. V každém případě je třeba přísně rozlišovat teplé žlutavé a studené modravé tóny.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *