Jak na záděry

Napsal

Jak na záděryJsou nepříjemné, bolestivé a jako na potvoru se vždy vyskytnou v tu nejnevhodnější situaci. Jak se jich spolehlivě zbavit či předcházet jejich vzniku? To vše si přečtěte v dnešním kosmetickém článku.

Co je záděra

Drobný odloupnutý trojúhelníček v těsném okolí nehtu, který provází nepříjemná bolest a kterého se jen těžko dokážeme zbavit. Často se s nimi setkávají lidé, jejichž kůže je suchá. Neujdou jim ani ti, kdo ruce mají ruce většinu dne namočené v chemikáliích. Záděry jsou samozřejmostí při okusování nehtů. To vše okolí nehtu poškozuje. Proto se kůže snadno odloupne a později i uloupne.

Měli byste také vědět, že kůže, která roste v okolí nehtu, je jemnější, a tak se lehce přeruší a následně praskne. Navíc v dolní části přes nehet lehce přerůstá. Pokud ji pečlivě nezatlačujeme, okolní kůže se opět napíná a opět vznikne nehezká záděra.

První pomoc

Důležité je u sebe mít kosmetické nůžky. Těmi totiž natrženou kůžičku musíme ustřihnout, aby se dále netrhla. Ideální je, když nehty namočíme do teplé vody, do které přidáme pár kapek olivového oleje. Tato směs pokožku dostatečně zjemní a sníží riziko poranění. Odborníci doporučují ještě desinfikaci a pečlivé ošetření krémem.
Rozhodně se vyvarujte strhávání kůžičky ostrými nehty nebo dokonce zuby. Kůžička pak může zajet do hlubší vrstvy kůže a způsobit tak nepříjemné zranění. Pokud už se vám objeví velká záděra, raději ji přes noc zakryjte náplastí.

Změkčování krémem

Předcházet záděrám je celkem jednoduchá záležitost. Kupte si speciální krém na nehty  a pravidelně jím promašťujte okolí nehtů i nehty samotné. Pokud chcete nehtům věnovat i speciální péči, ošetřujte je olivovým popřípadě slunečnicovým olejem. Vyplatí se to.

Záděry pomáhá likvidovat také transdermální kolagen ve formě gelu. Z bylinek můžete použít například měsíček lékařský, řepík, či heřmánek.

Jemně zatlačte kůžičku

Kůžičku v dolní části nehtu je potřeba pravidelně zatlačovat. K tomuto účelu slouží speciální špachtličky či dřívka. Toto kosmetické zkrášlování provádějte nejlépe po koupeli. Nikdy ji ale nestříhejte.

Pokud máte sklony k záděrám, používejte vždy rukavice ať už při styku se saponáty nebo hlínou.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *