Jak může být vaše kosmetická rutina hygieničtější?

Napsal

Možná ani nepřemýšlíte nad tím, kdy prsty nabíráte oblíbený krém rovnou z kelímku, půjčujete si kosmetické štětce s kamarádkou, či sdílíte rtěnku. Tyto drobnosti se mohou zdát nevýznamné, ovšem na hygienu je důležité myslet i u kosmetiky. Proto se hodí znát pár tipů, jak svou kosmetickou rutinu udělat hygieničtější.

Mytí rukou

Umýt si ruce před aplikací kosmetiky či sahání na obličej by mělo být samozřejmostí. Časté mytí však může ruce vysušovat, což je nepříjemné. Proto je vhodné používat jemné mýdlo pro mytí rukou, které by mělo trvat alespoň 20 sekund.

Po nalíčení či vyčištění obličeje je vhodné rukám věnovat vhodnou péči. Klíčová je zejména hydratace. Využít můžete svůj oblíbený krém, či obyčejnou vazelínu. Vždy však myslete na to, že péče o ruce přichází jako poslední krok. Jinak byste na obličej mohly nanést nevhodné produkty, které pleť akorát zanesou.

Nanášení produktů

I po umytí rukou mohou na prstech zůstat nečistoty. Abyste nezanesla kosmetické produkty, je nejlepší používat špachtli. Tu můžete snadno vyčistit po každém použití. Je vhodné do kelímku s produktem nesahat dvakrát, jelikož i tím se zanáší nečistoty. Pokud nemáte po ruce špachtli, můžete vzít vatovou tyčinku.

Opakované používání ručníků

Vaše oči, ústa a nos jsou náchylné k přenosu virů, přičemž právě na rukách jsou často přenášeny choroboplodné zárodky. Nejlepší jsou tedy samostatné ručníky – pro obličej a ruce. Nelze jistě říci, jak dlouho bakterie přežívají v ručníku. Pokud však ráno či večer použijete ten samý ručník na ruce i na obličej, lze téměř jistě říci, že to není hygienické.

Důležité je myslet na dostatečné čištění ručníků. Samozřejmostí by mělo být praní na vysokou teplotu, vhodné je použít desinfekční prací prostředek.

Prsteny a další doplňky

Abyste se vyhnula přenosu virů a bakterií na obličej, je dobré z rukou sundat prstýnky a další doplňky. Právě na těch totiž dlouhé hodiny až dny mohou přežívat patogeny. Při péči o pleť je proto lepší šperky sundat a ruce důkladně umýt. Není na škodu doplňky jednou za čas pořádně vyčistit. Dostupné jsou citlivé prostředky pro čištění šperků.

Krátké nehty

Dlouhé nehty má mnoho žen v oblibě. Ovšem i ty mohou zvyšovat riziko přenosu virů a bakterií. Právě za nehty se často drží mnoho nečistot. Neznamená to, že byste nutně musela mít krátké nehty. Je však důležité při mytí rukou nezapomínat ani na oblast nehtů. Nabízí se snadný způsob, jak vyčistit nehty – stačí jednoduchý pohyb, jako byste si škrábaly dlaně. Jakmile čisticí prostředek vytvoří pěnu, tímto pohybem spolehlivě vyčistíte i oblast pod nehty.

Péče o vlasy

Nosit vlasy svázané například do culíku je vždy dobré. Předejdete tak jejich poškození a znečištění, přičemž nečistoty se z vlasů mohou přenášet na obličej a ruce. Ovšem je třeba zmínit také to, že používání stylingových produktů jako jsou tužicí pěny a suché šampony není zrovna vhodné. Zpravidla se totiž jedná o produkty, které na vlasech zanechávají lepivý film. Na ten se pak snáze přichytí viry, bakterie i běžné nečistoty.

Nošení vlasů nahoře je důležité – stačí totiž, když se vlasy dostanou do kontaktu s nečistotami, poté se dotknou vašeho obličeje, úst, či do nich saháte rukama. Postačí obyčejný culík či drdol, ovšem rozhodně můžete být kreativnější. Neváhejte vyzkoušet různé účesy, či třeba rozmanité pokrývky hlavy.

Péče o pleť by měla být každodenní rutinou. Mnoho z nás navíc nosí i make-up. Ať už na pleť nanášíte jakékoli produkty, je důležité myslet na hygienu. Základem jsou čisté ruce, případně se nabízí štětce a další pomůcky pro nanášení produktů. Pro dosažení čisté a hygienické rutiny je třeba myslet i na ty nejmenší detaily, které by vás třeba dříve nenapadly.

Zdroj foto: wqww.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *