O citlivou pokožku se musí řádně pečovat. Jak na to?

Napsal

Trápí vás, že vaše pokožka reaguje na některé poměrně běžné podněty snad až příliš citlivě? Jestliže se potýkáte se zarudnutím, loupáním, svěděním či záněty, pak jste dozajista majitelkou citlivé pokožky. Je to nepříjemné, ale nejste v tom sama. Problémy podobného charakteru trápí více než polovinu Evropanek. Alarmující je, že jde o více než dvojnásobný počet lidí oproti době před dvaceti až třiceti lety.

Co si představit pod pojmem „citlivá pokožka“? Přesná definice neexistuje, ale podle odborníků jde o kůži, která nechrání nervová zakončení tak, jak by měla. Z tohoto důvodu dochází k nepřiměřeným reakcím.

Nepříznivých faktorů, které mají na citlivou pokožku negativní dopad, je velmi mnoho a obvykle není snadné určit, co přesně reakci způsobilo. Většinou jde o reakci na potraviny, kosmetické přípravky, UV záření, velký teplotní rozdíly apod. Stupeň citlivosti je individuální – někteří jedinci trpí více než ostatní.

Citlivá pokožka

Citlivá pokožka

Ale co byste měla dělat pro to, aby vás při každodenním životě citlivá kůže tolik netrápila? Budete o ni muset řádně pečovat.

Zvyšte příjem vitamínu C

Lékaři jsou v tomto směru zajedno. Citlivá pokožka potřebuje dostatečnou zásobu vitamínu C. Můžete ho doplňovat konzumací citronové vody, čímž organismu dodáte i jiné látky a důležité antioxidanty. Z kůže se rychleji vyplaví toxiny a bude vypadat zdravěji. Zároveň výrazně redukujete vznik pupínků a dalších kožních onemocnění.

Chraňte pokožku před sluníčkem

Ačkoliv je pobyt na sluníčku prospěšný z hlediska zvýšené produkce vitamínu D, osoby s citlivou pokožkou by neměly zapomínat na ochranu kvalitním opalovacím krémem. Investujte do přípravku bez škodlivých chemických přísad a naopak se zajímejte o produkty s obsahem oxidu zinečnatého a oxidu titaničitého. Ty vaší pokožce zajistí adekvátní ochranu.

Kosmetiku vybírejte opatrně

Žena s citlivou pokožkou to nemá snadné. Budete se muset vyhýbat kosmetice s obsahem alkoholu, barviv, syntetických látek a dalších přísad způsobujících nepříjemné reakce. Uleví vám přípravky určené pro citlivou pokožku, jako je oblíbená kosmetika Sensibio (Bioderma). Krém na citlivou pokožku působí rychle a efektivně.

Přípravky určené pro citlivou pokožku

Přípravky určené pro citlivou pokožku

Hydratujte přírodními oleji

Pro citlivou pokožku je typické nadměrné vysušování. A tak vám nezbude, než jí průběžně zvlhčovat přírodními oleji. Dobrou volbou je kokosový olej s vysokým obsahem mastných kyselin. Má znamenitý hydratační efekt a pokožce se díky němu dostává spousty potřebných živin.

Začněte jíst zdravě

Zdravý jídelníček je základ. Chcete-li, aby se stav vaší citlivé pokožky výrazně zlepšil, přestaňte konzumovat problematické potraviny. Vyřádíte-li ze svého každodenního menu lepek a potraviny určené k dlouhodobé spotřebě, vaše kůže vám poděkuje.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *