Chyby, kterých se dopouštíte při péči o pokožku

Napsal

Péči o pokožku bychom rozhodně neměli zanedbávat. Především pal pleť je naší vizitkou a okolí jasně ukazuje, v jaké míře o sebe pečujeme, kolik času jsme ochotné věnovat samy sobě a s jakou důsledností se o sebe staráme. Při péči o pokožku bychom měli dodržovat určitá pravidla, která nejsou kdovíjak náročná – a to ani časově, ani po finanční stránce. Bohužel spousta žen dennodenně dělá chyby, které je připravují o dokonalou pleť. Víte, jaké to jsou?

Možná ve vás teď začal hlodat červíček pochybností. Ptáte se sami sebe, jestli náhodou také neděláte něco špatně a své pleti tak spíše neškodíte, nežli abyste jí pomáhali. A víte co? Možné to je, proto chcete-li mít klid a čisté svědomí, přečtěte si dnešní článek. Prozradíme si v něm, jaké chyby děláte při péči o pokožku a vy se přesvědčíte o tom, zda děláte vše tak, jak byste dělat měli.

Co nedělat při péči o pokožku, aneb nejčastější chyby

Chcete-li mít krásnou, zdravou a bezchybně vypadající pokožku, pak se o ní musíte řádně starat. Sepsali jsme pro vás krátký seznam nejčastějších chyb, mezi nimiž možná poznáte i svůj postup, kterého se držíte. Pokud se tak stane, nezoufejte – přišli jste na to včas a máte šanci vše napravit! Teď už na nic nečekejme a pojďme na to!

  • Nečistíte si pleť 2x denně

    Pleť bychom si měli čistit 2x denně a to ráno a večer. Pokud k čištění přistupujete jen jednou denně, nebo dokonce vůbec, děláte obrovskou chybu. Vaše pokožka to totiž potřebuje a čištění ráno i večer má svůj dobrý důvod: přes noc se pokožka regeneruje a zbavuje starých šupinek kůže, přes den je zase pod nánosem make-upu, který jí zatěžuje a brání dýchat.

  • Používáte špatný krém

    Mazat si pokožku krémem je dobrá věc, předejdete tak předčasnému stárnutí i vzniku vrásek, což jistě ocení každá žena. Když už si ale chcete pleť mazat, měli byste k tomu používat správný krém. Neexistuje totiž jeden univerzální, který by sedl každé pleti, proto je potřeba, abyste pro svou pokožku vybrali takový, který jí bude maximálně vyhovovat. Je přece logické, že na mastnou pleť nebudete používat ještě mastnější krém, ne?

  • Nechráníte se před sluníčkem

    Možná už to není tak aktuální, ale i přesto se o tom musíme zmínit: časté vystavování pokožky na sluníčku vede nejen k předčasnému stárnutí, ale i vzniku pigmentových skvrn. Sice dokážeme pochopit, že opalování je příjemný způsob, jak trávit léto a chytit trochu bronzu, jenže pokud na sluníčko půjdete nechráněné krémem, uškodíte jen sami sobě. Proto svou pokožku vždycky chraňte opalovacím krémem, mlékem nebo olejem s dostačujícím faktorem.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *