Co byste měli vědět o přírodní kosmetice

Napsal

Možná i vy přemýšlíte nad přechodem z konvenční na přírodní kosmetiku. Spotřebitelé se často zamýšlejí nad tím, jestli se to vyplatí, zda je přírodní kosmetika opravdu takový zázrak a není to jen marketingový tah. Řekneme vám otevřeně, na co se můžete připravit.

V první řadě je třeba si uvědomit, že přírodní kosmetika může a nemusí pomoci vyřešit vaše problémy s pletí, pokud nějaké máte. Je to úplně stejné, jako při konvenční kosmetice – něco vám pomůže, něco ne. Pokud však máte bezproblémovou pleť a jde vám hlavně o to, abyste více zbytečně nezanášely své tělo chemickými složkami, bude pro vás přírodní kosmetika rozhodně jako stvořená.

prirodni-kosmetika

Výhody jsou již všeobecně známé: vitamíny a účinné látky z přírody se v 100% přírodní kosmetice nacházejí v koncentrovanější podobě, navíc při správné výrobě se jimi neplýtvá. Na proces správné výroby přírodní kosmetiky dohlížejí certifikační společnosti, které dávají pozor na to, aby byly všechny suroviny přírodní a výroba v souladu s ekologickým zemědělstvím. Taková certifikovaná přírodní kosmetika obsahuje všechny účinné látky v plné síle a nic jim nebrání ošetřovat a mazlit vaši pokožku. Účinky dokonce mohou být efektivnější, dlouhodobější a viditelnější. Avšak v něčem je použití přírodní kosmetiky přece jen jiné.

Jde o zvyk, avšak přírodní kosmetika nereaguje tak, jak konvenční. Je třeba si uvědomit, že neobsahuje téměř nic navíc, žádné konzervanty, barviva, syntetické látky pro pohodlnější použití, ani parfemaci. Důsledkem toho je, že voní čistě přírodně podle toho, co je její součástí, nemusí vytvářet až takovou bohatou pěnu jak jste byli zvyklí a také se v některých případech jinak používá. Vezměme si jako příklad přírodní tuhý šampon na vlasy. Někdy může zjištění, že nepění tak jako běžný tekutý šampon z drogerie, vyvolat doslova paniku. Stejně může působit i jeho těžší vymývaní, a nakonec výslední efekt, kdy jsou často vlasy tvrdší a nepoddajné. Je však třeba zdůraznit, že tento jev je v začátcích používání přírodní kosmetiky zcela běžný. Vlasy se potřebují zbavit toho množství dosud používané chemie. Co pomáhá? Trpělivost, protože přírodní kosmetika potřebuje čas, dokud naplno zaúčinkuje. Efekt je ale dlouhodobý. Konkrétně při vlasech se doporučuje smývat je citrónovým či octovým oplachem, jako pomoc pro hebčí vlasy.

I jiná čistě přírodní kosmetika má svá specifika – čisté rostlinné oleje se například mají nanášet na jemně zvlhčenou pleť, ne na suchou, a to platí i v případě bambuckého másla, které má navíc tuhou konzistenci. V kontaktu s teplem lidské pokožky se stává tekutým a vmasíruje se do pokožky. Můžete být překvapeni, jak kosmetika vypadá, jakou má konzistenci a jak se používá, ale nejvíce vás možná překvapí první pokusy. Když se zdá, že příroda nezabírá, nezoufejte! Všechno to chce jen dostatek času. Účinky dříve či později zaznamenáte a odměnou bude to, že svůj organismus již více nebudete trápit umělými složkami, které nezřídka vyvolávají i různé alergické reakce.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *