Co byste měli vědět dříve, než se pustíte do vztahu na dálku?

Napsal

Ne vždy nám štěstí přeje, abychom toho pravého potkali tváří v tvář, a proto se není čemu divit, že se tolik lidí pouští do vztahu na dálku. Bohužel ale řada z nich jedná impulsivně, ukvapeně a bez rozmyslu, což má za následek akorát tak zklamání. Vztahy na dálku jsou složité a ve všech směrech úplně jiné nežli klasické vztahy, při kterých spolu partneři žijí v jedné domácnosti nebo se alespoň často vídají.

Potkali jste svou spřízněnou duši, která ale žije několik kilometrů od vás? Nebo máte partnera, se kterým sice momentálně žijete nebo se vídáte, ale čeká vás na delší čas odloučení? Ještě dříve, než se vůbec pustíte do vztahu na dálku, byste měli vědět, co od takového vztahu vlastně čekat. Neskákejte šipku do vody, u které si nejste jistí její hloubkou!

Co byste měli vědět o vztahu na dálku?

Pokud před vámi stojí poměrně náročné rozhodnutí, zda jít nebo nejít do vztahu na dálku, kdy se s tím druhým uvidíte jen zřídka a vaše veškerá komunikace tak bude probíhat přes telefon nebo skrze internet, přečtěte si dnešní článek. Zamysleli jsme se nad touto problematikou, která se v současné době týká stále většího počtu lidí. Ačkoli je pravda, že si mnozí z nich tento typ vztahu vychvalují až do nebes, jsou mezi námi i tací, kteří se zklamali a přišli na to, že jejich očekávání bylo úplně jiné, nežli realita.

Vztahy na dálku jsou především o důvěře

Kdo se chce pustit do vztahu na dálku, měl by tomu druhému maximálně věřit. Věřte, že v tomto případě stačí i malé zrníčko pochybností a ujme se vás taková žárlivost či paranoidní představy, že poté budete svého partnera podezřívat při každé možné příležitosti. Pokud víte, že máte v důvěře mezery, ve vlastním zájmu se vztahu na dálku vyhněte.

Se sexem je to na pováženou

Sex od vztahu neodmyslitelně patří a pravda je taková, že je jedním ze základních pilířů. Pokud to začne mezi partnery drhnout právě v této oblasti, není mnohdy daleko od rozchodu. Při vztazích na dálku se budete muset smířit s tím, že si toho sexu zase tolik neužijete, zvláště pak v případě, kdy se s tím druhým uvidíte opravdu jen jednou za čas. Jste si opravdu jistí, že to bez sexu vydržíte?

Bude se vám stýskat

Někdy nastanou situace, při kterých zkrátka vyžaduje přítomnost nám blízké osoby. Někdy potřebujeme slyšet milá slůvka, chceme obejmout a cítit teplo lidského těla, které nás dokáže uklidnit. I do toto jsou vztahy, ve kterých jsou si partneři oporou a jsou tu pro sebe navzájem kdykoli, kdy to vyžadují. Pokud ale máte vztah na dálku a padne na vás úzkost, pak to budete mít těžké – v případě, kdy u sebe zrovna v tu danou chvíli nebudete mít svou drahou polovičkou, vám totiž s největší pravděpodobností nebude stačit rozhovor po telefonu.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *