Březová kůra aneb dar přírody se skvělými účinky

Napsal

Již po dlouhou dobu je známé, že bílá část březové kůry má antiseptické účinky. Využívána byla hlavně pro léčbu hnisajících ran a urychlení hojení. Využít se dá také v tekuté formě, přičemž svůj význam má i do dnešní doby.

Betulin

Betulin je látkou, která je obsažena v březové kůře. Zajímavostí je, že pokud je bříza napadena, bílá část kůry s obsahem této látky zůstává stále nedotčená a ve skvělém stavu. To souvisí právě s antiseptickými účinky betulinu. Jedná se tak o velmi významnou látku, která má za úkol břízu chránit. Tyto vlastnosti lze však skvěle přenést také do produktů pro naše využití.

Skvělé účinky

Betulin je dlouhodobě zkoumaný, jelikož má opravdu jedinečné účinky. Kromě antimikrobiálních účinků se totiž jedná také o skvělý antioxidant a působí také proti nádorům. Celkově pozitivně ovlivňuje tkáně a chrání je před poškozením. Bentulin a jeho sloučeniny mají skvělý potenciál pro léčbu různých závažných onemocnění jako je například herpes, AIDS, hepatitida a některá onkologická onemocnění.

Dermatologie

V této době je bentulin využíván hlavně v dermatologii. Působí protizánětlivě, zmírňuje svědění a také podporuje diferenciaci buněk pokožky. Dále pak buduje ochrannou bariéru kůže a podporuje hojení ran. Díky tomu tak může ulevit od mnoha kožních problémů jako je atopický ekzém, psoriáza, dermatitida či suchá pokožka. Extrakt z březové kůry má opravdu bohaté využití a je tak přidáván do různých produktů. Navíc se ukázalo, že bentulin nevyvolává alergické reakce a jeho použití je bezpečné i u lidí, kteří mají alergii na březové květy.

Bentulin z březové kůry může pomoci v boji proti mnoha různým nemocem. Bojuje proti virovým onemocněním, slouží k detoxikaci těla a s oblibou je využíván jako doplněk stravy. Podporuje totiž funkce imunitního systému.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *