Barva nebo melír?

Napsal

Rozhodla jste se pro změnu barvy vašich vlasů a nevíte, zda-li zvolit melír či barvu? Bojíte se poničení vlasů a následných „odrostů“? Na následujících řádcích poradíme všem ženám, které řeší podobné problémy.

Klasická barva

Pokud patříte mezi ty, které s barvením vlasů nemají příliš zkušeností, pořiďte si nejdříve postupně vymývatelný přeliv. V drogériích seženete různé druhy a typy. Některé vydrží 12 umytí vlasů, ty kvalitnější i jednou tolik. Zároveň můžete porovnávat odstíny. Pokud stále tápáte, jaká barva vám bude nejvíce slušet, pak volte raději světlejší. Ten se dá totiž v případě nespokojenosti zanedlouho snadno překrýt odstínem tmavším. Až najdete správnou variantu, vyzkoušejte klasickou barvu, která ve vlasech drží o poznání déle.

Také si hlídejte, jak rychle vám vlasy odrůstají. Ženy si vlasy dobarvují přibližně jednou za dva měsíce. Toto se týká hlavně vlasů, které byly obarveny tmavším odstínem, než byla původní barva. Pokud si sama netroufnete obarvit si vlasy, svěřte se do péče kadeřnice. Ta je školena a svou práci provede kvalitně.

Melír

Melír je určen zejména pro ty ženy, které jsou spokojené se současnou barvou vlasů, ale potřebují dodat šmrnc a jiskru. Melír také nabízí různé experimentování, například proužky několika barev najednou. Kouzlo této úpravy vlasů spočívá v určité hře. Každopádně vaše vlasy můžete pomocí melíru trochu ztmavit nebo zesvětlit. Pokud máte o melír zájem, raději jděte ke kadeřnici. V salónu totiž mají i speciální čepici, se kterou se barevné proužky dělají snadněji. Experimentovat se mnohdy nevyplácí.

Pro dosud zdravé a nebarvené vlasy odborníci melír ale nedoporučují, protože každé chemické odbarvování vlasy ničí. To může mít za následek jejich lámání a vypadávání.

Pokud máte dlouhé nebo kudrnaté vlasy, zvolte raději barvu. Melír by totiž v takových vlasech nebyl příliš patrný. Nejvíce se hodí pro krátké či barvené vlasy. A jaké že v současnosti letí? V minulosti byly nejoblíbenější blonďaté pruhy. Podle předních vlasových odborníků dnes melír musí ladit s módní barvou oblečení.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *