Bambusové menstruační kalhotky – proč je to dobrá volba?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Máte doma něco z bambusu? Teď nemáme na mysli kuchyňské prkénko ani zubní kartáček, ale textilii, která nese oficiální název „bambusová viskóza“. E-shopů s nabídkou oblečení z bambusu je čím dál víc a to jen potvrzuje, jak jsou tyto produkty oblíbené. Není problém sehnat bambusové tričko, legíny, ponožky nebo spodní prádlo. Pojďme si něco říct o benefitech tohoto revolučního materiálu a proč je skvělý pro výrobu menstruačních kalhotek.

Jaké jsou výhody bambusu u menstruačních kalhotek?

Termoregulační bambus – chladivý v létě a hřejivý v zimě.

Už jste se někdy v létě pořádně zpotili a čekali, až oblečení uschne? Nebo jste si v zimě na sebe oblékli několik vrstev oblečení a stejně vám byla zima? V prádle z bambusové viskózy vám bude dobře jak v teple, tak i v chladu. Ve vyšších teplotách bambus odvádí pot, zatímco v nižších teplotách příjemně zahřeje. Ženy rády volí na zimu u menstruačních kalhotek střih s vyšším pasem, který zakryje větší plochu přes bedra a spodní část břicha.

Bambus má protizápachový efekt – aneb aby nešlo nic cítit

Bambusové vlákno má skvělou vlastnost, totiž že přirozeně eliminuje pachy. Váš oblíbený kousek z bambusové viskózy si tuto vlastnost podrží i po 50 vypráních. Obzvlášť u takového prádla, jako jsou menstruační kalhotky, je anti-odour efekt velkou předností.

Zabraňuje množení bakterií

Samotný bambus jako rostlina se přirozeně dokáže ubránit bakteriím a plísním a stejné vlastnosti poté nese i bambusový materiál. Zejména u menstruačních kalhotek je antibakteriální funkce žádoucí.

Je bambusová viskóza ekologická?

Někdo by mohl namítat, že textilní materiály z viskózy nejsou ekologické, protože jsou náročné na technologické a výrobní zpracování.

Když se ale zaměříme na to, jaké zdroje pro výrobu bambusové viskózy používáme, najdeme nesporné ekologické výhody.

Zde uvádíme některé klady:

  • Vyrobeno ze stromů pěstovaných v trvale obnovovaných porostech.
  • Vyrobeno z odpadních materiálů – zbytky bambusové hmoty.
  • Pěstování bambusu je nenáročné na vodu.
  • Bambus roste prakticky sám i bez lidského přičinění.
  • Nepotřebuje žádná hnojiva nebo pesticidy.
  • Za jeden den doroste až o 1 metr.
  • Bambusové vlákno se v přírodě rozloží.
  • Bambus je tedy skvělým obnovitelným zdrojem.

Komfortní materiál

Bambusová viskóza je jemná na dotek, ale přitom velmi odolná proti opotřebení. Také je pro ni charakteristické, že je pružná, takže se hezky přizpůsobí tvaru postavy. Velkým plusem je, že časem nepovolí – stále si zachovává tvar. Materiál je také barevně stálý a v neposlední řadě prodyšný. Bambusová viskóza je obecně považována za materiál s dlouhou životností.

Více se o látce z bambusu dočtete zde: Proč je bambus vhodná látka na menstruační kalhotky?

Kde nakoupit?

Ecomodi je česká rodinná firma, která se zaměřuje na ekologii a kvalitu. E-shop Ecomodi.cz nabízí kvalitní bambusové menstruační kalhotky za rozumnou cenu. Má v nabídce několik střihů, různé barvy a 10 velikostí. Podle recenzí na srovnávačích jde o vyhledávaný a oblíbený produkt. Pokud přemýšlíte, jakou značku menstruačních kalhotek byste měli zvolit, pak menstruační spodní prádlo Ecomodi určitě stojí za vyzkoušení.

Zdroj obrázků: Ecomodi.cz

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *