Alkohol a nikotin organismu rozhodně neprospívají

Napsal

Za jakých okolností a v jakém množství je nikotin a alkohol jedem, jenž poškozuje vaši krásu, se dá jen těžko zobecnit. Pokud jde o schopnost organismu vypořádat se s těmito látkami, hraje rozhodující roli jak fyzická kondice, tak i životospráva. Někteří lékaři dokonce doporučují, když alkoholem či nikotinem vyburcujete obranyschopnost organismu jednou za čas k činnosti.

Alkohol

Když po delší dobu denně pijete půl litru piva nebo čtvrt litru vína a pravidelně zařazujete delší „přestávku“, nemusíte se obávat nepříjemných následků. Kdo však po léta pravidelně pije větší množství alkoholu, škodí játrům, ledvinám i slinivce břišní. Za takových okolností se nemohou optimálním způsobem vstřebávat vitaminy a minerální látky, špatně se tvoří krev, nastávají problémy s dýcháním, potíže se srdeční a svalovou činností či slábnutí imunitního systému.

Nikotin

Kdo kouří, bude vypadat dřív starý. Tato věta je stejně tak pravdivá jako pohled do zrcadla. Nervový jed nikotin škodí kůži skoro tak jako silné sluneční záření – způsobuje povadlou, poblednou a vrásčitou pleť.
Pokuste se s kouřením skoncovat, jinak je sebelepší péče o pleť, správná výživa a zdravá životospráva jako házení hrachu na zeď. Nikotin navíc poškozuje průdušky a plíce, zatěžuje srdce a krevní oběh a zkracuje průměrný věk.

Stop kouření

Možná vám pomůže, když zkusíte kouřit zcela uvědoměle.
–    odepřete si cigarety, které zapalujete jen tak bezmyšlenkovitě. Beztak často z poloviny vyhoří odložené v popelníku
–    kuřte zcela vědomě pouze po jídle. Nejezte však jen proto, že máte chuť na cigaretu. Jakmile to zvládnete, můžete pozvolna prodlužovat přestávky mezi jednotlivými cigaretami
–    vypusťte ranní cigaretu a poprvé si zapalte až po obědě
–    potom zkuste přes den nekouřit vůbec, leda při zcela výjimečných příležitostech

Pochopitelně, že jen kuřák sám může přijít na to, jak přelstít svou nikotinovou vášeň – zda pomocí akupunktury, nikotinových náplastí nebo žvýkaček pro kuřáky. Pomoci může i to, když proces odvykání podpoříte regenerační kúrou na základě stravy bohaté na vitaminy a zvýšené pohybové aktivity. Nakonec je to však jen a jen otázka vaší vůle, zda se vám podaří s kouřením jednou pro vždy přestat.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *