Akné v těhotenství – vyzrajte na něj

Napsal

Akné v těhotenství - vyzrajte na nějJedním z problémů, kterým čelí těhotné ženy je výskyt akné a ucpaných pórů. Hormonální hladina a zvýšený průtok krve  může okamžitě zapříčinit problémy se vznikem akné nebo urychlit zhoršení již existujícího.

Akné v těhotenství

Vyšší hladina androgenních hormonů zvyšuje produkci kožního mazu – olejovité látky mazových žláz. Maz se nakombinuje společně s kožními buňkami a vytváří se tak prostor pro bakterie, které se následně množí. To způsobuje akné, černé tečky a ucpané póry. Toto akné má však několik druhů – od běžného, po těžké až velmi závažnou formu.

Jak se takového akné zbavit?

Pokud se rozhodnete s akné bojovat, měli byste pleti věnovat zvýšenou pozornost. Obličej si myjte dvakrát denně čistícím prostředkem, který neobsahuje látky podporující zvýšení množství kožních olejů. Svou tvář poté jemně osušte – nedrhněte, aby nedošlo k poškrábání, drhnutí, což může způsobit podráždění a následný vznik akné. Zapamatujte si, že pokud pupínky mačkáte, zaděláváte si tak na drobné jizvičky.

Ujistěte se, že make-up, který používáte není špatné kvality a je vyroben na bázi vody. Make-upy, které jsou vyrobené na bázi olejů mohou váš stav pleti jen zhoršit. Vyhněte se také přílišnému teplu a slunečnímu světlu. Svůj obličej si pečlivě před vstupem na přímé sluneční světlo zakryjte. Paprsky mohou totiž způsobit svědění a zanícení. V tomto případě je nutností u sebe nosit nemastný opalovací krém.

V boji proti akné také pomáhají některé domácí produkty. Pokud budete dostatečně pít a svou pokožku udržovat hydratovanou, zbavíte se tak toxinů. Příjem tekutin rovněž upravuje hladinu hormonů a odstraňuje z těla toxiny. Jezte více potravin bohaté na vlákninu a snižte konzumaci mastného a smaženého jídla.

Léky na akné v těhotenství

Existuje mnoho účinných krémů a mastí, které jsou k dispozici k léčbě akné právě v období těhotenství. Je však nejlepší se o takové léčbě poradit se svým lékařem, který vám předepíše správný postup léčby. Některé léky totiž mohou být pro vás i pro dítě značné nebezpečné a v případě, že se vaše akné nechází ve stavu akutním, navštivte kromě gynekologa také dermatologa, který si s tímto problémem dokáže lépe poradit.

Je vhodné, aby se zabránilo užíváním orálních léků proti akné, především tetracyklinu, doxycyklinu a minocyklinu. Ty mohou způsobit  abnormality zubů a kostí u novorozenců.

Dobře zvolený čistící krém zmenšuje skvrny a snižuje záněty. Je velmi důležité vybírat správné a bezpečné lokální krémy. Předtím, než začnete s jejich používáním, poraďte se s lékařem. Lokální krémy mohou zlepšit tón pokožky, poskytují hydrataci a pomáhají k odstranění a vzniku akné.

Zapamatujte si, že akné v těhotenství bývá zcela běžným problémem. Někdy bývá tako kosmetická vada na kráse vyřešena automaticky po porodu. Nedělejte si proto s tím předem velké vrásky. O svou pleť se pečlivě starajte, raďte se s lékařem a i vaše těhotenství může proběhnout hladce.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *