8 tipů, jak si udělat domácí pedikúru

Když si z nějakého nemůžete zajít na pedikúru do salonu, nezbývá, než si ji provést sama doma. Ztvrdlé a popraskané paty se do sandálků nehodí stejně, jako neupravené nehty. Abyste nemuseli celé léto běhat v uzavřených botách, využijte naše následující tipy, jak si udělat domácí pedikúru.

Pedikúra je sice také estetickou záležitostí, především se ale jedná o prevenci vzniku zdravotních potíží. Zanedbáním péče o chodidla a nehty na nohou si můžete přivodit bolestivé praskliny,  plíseň nohou a nehtů, případně zarůstání nehtu, kdy nehet hodně zarostlý do lůžka hnisá a je bolestivý. Tomu lze zabránit i domácí pedikúrou.

Tipy, jak pečovat o nohy doma

  1. Prvním krokem by měla být teplá lázeň nohou. Můžete do ní přidat koupelovou sůl nebo ještě lépe Epsomskou. Můžete přidat i šťávu z citronu, která kůži změkčí. Nohy v teplé lázni koupejte aspoň 15 minut.
  2. Abyste zabránili vzniku plísně, nohy po koupeli velmi pečlivě osušte, hlavně v oblasti mezi prsty.
  3. Zrohovatělou kůži obrušujte pemzou nebo skleněným pilníkem. Rozhodně nezkoušejte zbavit se tvrdé kůže žiletkou, jako to dělají odbornice v profesionálních salonech. Nezkušenou rukou byste si mohli způsobit ošklivá zranění.
  4. Odstranění ztvrdlé kůže se věnujte nejméně jednou týdně. Pro dobroušení můžete použít i peeling, klidně ten tělový nebo si připravte některý z domácích peelingů.
  5. Na závěr naneste na chodidla a hlavně na paty silnější vrstvu hydratačního krému nebo oleje, jímž změkčujete kůžičku nehtového lůžka. Skvělý je kokosový, mandlový či olivový olej.
  6. Dopřejte chodidlům desetiminutovou masáž (nebo požádejte partnera). Nohám se uleví a navíc se krásně prokrví.
  7. Nehty pravidelně zastřihujte, na nohou se stříhají rovně. Pokud používáte i pilník, volte raději skleněný (ještě lépe papírový), ten nehty nepoškozuje a netřepí.
  8. I na nehty nohou si při lakování nejprve naneste podkladovou bázi a teprve potom lak. A také zde je nezbytné uvolnit kůžičku kolem nehtu a na závěr ji promazat, aby zůstala měkká a pružná.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *