5 tipů jak bojovat s akné a vráskami

Napsal

Jak bojovat s akné a vráskami, aby naše tvář působila dokonalým dojmem a neutrpěla tak ani jedinou vadu na kráse? Také jste si někdy položili tuto otázku, zatímco jste sami sebe sledovali v zrcadle a bedlivým okem hodnotili pupínky na čele či vrásky kolem očí? Zub času si s námi umí nepěkně pohrát a ačkoli koloběh života a s ním neodmyslitelně spojené stárnutí nemůžeme nijak zastavit či alespoň zpomalit, můžeme se postarat o to, aby na nás přibývající léta či problémy s nevzhlednými pupínky nebyly znát!

shutterstock_352907546

Den co den se ženy samy sebe ptají, co mají udělat pro krásnou tvář. Vždyť právě tvář je naší vizitkou a je to úplně první část našeho těla, kterou si naše okolí zapamatuje. Není se proto čemu divit, že toužíme po její dokonalosti. Jak ale bojovat s kosmetickými neduhy?

Chcete poradit, jak bojovat s nedokonalostmi vaší pleti?

Akné, pupínky po celém obličeji, vrásky kolem očí, na čele nebo v oblasti rtů – jen si s rukou na srdci přiznejme, že se minimálně pro jednu výše zmíněnou kosmetickou vadu trápíme úplně všichni. Naštěstí jsme dali hlavy dohromady a přišli jsme na několik způsobů, které vám s těmito problémy pomohou. Chcete vědět více? Tak čtěte dál!

Jak bojovat s akné?

Nikdo netouží po zapálených pupíncích, které se zpravidla objeví v tu nejméně vhodnou chvíli. Jak ale proti nim bojovat a jaké zbraně si vzít na pomoc? Na to vám právě teď odpovíme!

 • Sklenice vody s jablečným octem

  Co se chuti týče, nebude to asi žádná mňamka, pokud se ale chcete zbavit pupínků, jedná se o jednu nejrozšířenější babskou radu. Jak tedy na to? Smíchejte lžíci jablečného octa se sklenicí vody a tento elixír vypijte. Sice vám to nezachutná, ale jablečný ocet se postará o rozšiřování pupínků na vaší tváři.

 • Teplá voda a med

  Další hojně využívanou babskou radou je obyčejná teplá voda se sladkým pomocníkem v podobě medu. Pokud vám med nechutná, nemusíte se bát – nebudete ho muset jíst. Celá procedura spočívá v tom, že namočíte vatový tamponek do teplé vody, přitisknete jej na pupínek a necháte 3 minuty konat svou práci. Pak přijde na řadu med, kterým dané místo potřete a 10 minut necháte čistit póry a ničit bakterie.

Jak bojovat proti vráskám?

Proti času jsme nerovnocenní soupeři. Léta nám tak sice budou dále přibývat, což ale neznamená, že pro svůj vzhled nemůžeme něco udělat. Máme pro vás tipy, jak se poprat s vráskami.

 • Dostatek vody

  Věřte nebo ne, ale odborníci nás o důležitosti pitného režimu nepoučují jen tak pro nic za nic. Jestliže se trápíte pro začínající vrásky, které jsou stále více vidět, pak dodržujte pitný režim a denně vypijte alespoň 3 litry vody. Díky pravidelnému pitnému režimu pozastavíte stárnutí pleti a dáte tak vráskám na čas sbohem.

 • Důsledné čištění

  Také tu a tam večer zapomenete na odlíčení, nebo se vám v pozdních hodinách chce tak moc do postele, že to zkrátka vědomě vynecháte? Pak věřte, že tím své pleti vůbec nepomáháte, ba naopak. Pleť byste si měli čistit každý den a to i v případě, kdy nepoužíváte make-up nebo ho používáte jen minimum. K čištění pleti volte kvalitní a vám vyhovující kosmetiku.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *