5 mýtů o vlasech

Napsal

O vlasech kolují nejrůznější domněnky a povídačky, které se tradují z generace na generaci a lidé jim mnohdy věří i přesto, že vůbec nejsou založené na pravdě. Možná jste i vy zaslechli to či ono a teď si pohráváte s otázkou, zda je tomu skutečně tak.

Co se o vlasech povídá a není to pravda? Čemu slepě věříme, aniž bychom museli? Zamysleli jsme se nad tím, hledali a hledali a níže vám představíme výsledek!

5 mýtů o vlasech

Vlasy jsou naší vizitkou a jejich úkolem je reprezentovat nás v tom nejlepším světle. Jestliže i vy kladete důraz na správnou péči o vaše vlasy, pak se možná jako řada dalších lidí řídíte tipy a radami, které považujete za správné. Co když ale ne všechno je pravda? Následující řádky vám prozradí hned 5 mýtů a vlasech!

 1. Čím častěji si budete vlasy stříhat, tím více vám porostou!

  Omyl! Ačkoli není přesně známo, kdo a kdy s touhle povídačkou přišel na trh, vůbec se nezakládá na pravdě. Je sice pravda, že na krátko ostříhané vlasy působí na pohled silněji, ale ve skutečnosti stříháním biologickou strukturu nijak neovlivníte. Pokud máte slabé vlasy, rozhodně je neproměníte v silnější jen tím, že si je budete často stříhat.

 2. Pokud si budete vlas mýt každý den, vysušíte je

  Také jste slyšeli, že každodenní mytí vlasy vysušuje? Věřili jste tomu a díky tomuto tvrzení jste omezili mytí vašich kadeří? Pak věřte, že jste to udělali zbytečně! Studie ani výzkumy totiž nepotvrdily, že by se jednalo o pravdivé tvrzení. Samozřejmě záleží na tom, jaký používáte šampon.

 3. Časté česání vede k vypadávání vlasů

  Tohle je pravda tak napůl, hodně totiž záleží na tom, jaký kartáč k česání používáte. Pokud investujete do kvalitního kartáče, pak se nemusíte bát, že by jeho používáním byly vaše vlasy ohroženy. Naopak pokud si vlasy češete nekvalitním hřebenem a samy cítíte, že s každým jeho tahem několik vlasů vypadne, pak je něco špatně.

 4. Silikony obsažené ve vlasové kosmetice našim vlasům škodí

  Opět záleží na tom, o jaký druh silikonu se jedná. Pokud bude v šamponu obsažen silikon rozpustný ve vodě, pak vlasům žádné nebezpečí ani poškození nehrozí, ba právě naopak. Silikon obalí vlas a uzavře jej, díky čemuž ve vlasu zůstane voda a ta jej následně hydratuje.

 5. Pokud půjdete spát s mokrou hlavou, zaděláte si na vznik plísní

  A o tom jste slyšeli kde? Rozhodně se neupínejte k tomu, že pokud ulehnete večer do postele s umytou a mokrou hlavou, probudíte se ráno s vlasy plnými nevzhledné plísně. To určitě ne.

 

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *