5 mýtů o nezdravých účincích kosmetiky

Napsal

5 mýtů o nezdravých účincích kosmetikyKosmetické produkty jsou vyrobeny za účelem zlepšení stavu a vzhledu naší pokožky. Nicméně někteří lidé se domnívají, že určitá kosmetika je pleti neprospěšná. Jak je to tedy doopravdy?

5 mýtů o kosmetice

Některé rtěnky obsahují nebezpečné množství olova

Tak tomuhle určitě nevěřte. Množství olova, které získáváme z používání kosmetických výrobků je mnohem menší, než množství, které každý den přijímáme z potravy, vody a ovzduší.

Deodoranty způsobují rakovinu prsu

Údajně z důvodu, že obsahují také toxiny, které se shromažďují v prsních žlázách. Ani tomu nevěřte. Lymfatické uzliny se zbavují toxinů přes ledviny a játra, a to prostřednictvím potních žláz. Existuje také vědecký důkaz, který říká, že deodoranty mohou způsobit pouze alergie a s rakovinou nemají nic společného.

Kosmetika obsahující lauryl sulfát sodný ničí pokožku

Experimenty ukázaly, že produkty založené na bázi lauryl sulfátu sodného, vedou ke zvýšené citlivosti kůže. Tento faktor poškozuje ochrannou vrstvu a poté se uloží v kožních buňkách. Jejich pravidelné používání s povrchově aktivními látkami může způsobit suchost pokožky, loupání, vypadávání vlasů, pupínky a dermatitidu.

V bezpečí však jste, jelikož tyto produkty bývají odplaveny vodou (jako jsou šampony, gely a sprchové pěny), avšak stále se nedoporučují lidem s akné, suchou kůží a problémem s padáním vlasů.

Konzervační látky obsažené v kosmetice jsou pro pleť neprospěšné

Konzervační látky v kosmetice jsou naopak důležité, jelikož chrání daný přípravek proti bakteriím. Pro bakterie je nejlepším místem k „žití“ prostředek na nádobí. Vše co podporuje jejich růst je – voda, živiny (tuky, bílkoviny, sacharidy), kyslík pro mikroby (v otevřených prostředcích) a nedostatek kyslíku pro bakterie ( v uzavřených přípravcích).

Bakterie se do přípravku na nádobí dostávají například při kontaktu s prsty, a to může způsobit alergii. Dále mohou způsobit infekci kůže, zejména co se oblasti očí týče.

Syntetická barviva a aromatizátory jsou nezdravé

Barviva i přírodní aromatizátory mohou způsobovat alergie. Mezi taková barviva patří například dehet uhelnatý (černé barvy na vlasy tento komponent obsahují). Bylo dokázáno, že tyto barviva mohou způsobovat zdravotní problémy, avšak jiný důkaz doposud nebyl nalezen.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *