4 účesy pro polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy jsou tak akorát dlouhé na skvělé kreativní účesy, v nichž budete vypadat pokaždé jinak, ale vždy skvěle. Jsou dost dlouhé na sepnutí do spony nebo do gumičky, na splétání úzkých copánků, na smotání drdůlků, ale také na nošení jen tak rozpuštěných, ležérně zvlněných i vyžehlených dohladka.

Polodlouhé vlasy se dají upravit do zajímavých účesů snadno a rychle, nebo na nich můžete vytvořit komplikované modely pro společenskou událost. Základem je, jako vždy, kvalitní střih (delší mikádo, sestříhané ve vrstvách kolem obličeje, rovný střih s ofinkou a podobně). Několik tipů, jak si polodlouhé vlasy učesat, najdete i v tomto článku.

1. Ležérní vlny zeštíhlují

Hledáte účes, který by vám opticky zeštíhlil obličej? Pak jsou pro ideální volné ledabylé vlny tvořené směrem od obličeje, přičemž ale stále musí rámovat tvář. Stačí chvilka s kulmou a výsledek bude úžasný.

2. Protažený culík

Vlasy si v předklonu prohrábněte a cestou zpět si vytvořte volnější culík. Vlasy sepněte do gumičky, vlasy nad ní rozdělte a vrchem culík vzniklou mezerou protáhněte.

3. Zajímavý polouzel 

Tento účes je vhodný na vrstvený střih. Je velmi praktický, stačí vám na něj 5 minut. Nejprve si oddělte na obou stranách přední prameny vlasů. Potom vezměte horní prameny a sepněte je volného culíku. Vlasy napůl protáhnete gumičkou, takže vznikne jakoby drdůlek. Přední pramenny natočte na prst a omotejte kolem uzlu. Připněte vlásenkami. Vlasy neutahujte, nechte je volnější. Účes zafixujte.

4. Zábavné drdoly

Udělejte si culík, ale ještě před sepnutím do gumičky vlasy po stranách stočte směrem dovnitř. Pak vlasy provlečte nad gumičkou z horní části dolů pokračujte s rolováním vlasů až dovnitř. Nakonec vlasy zafixujte sponkami. Drdol si můžete udělat jeden velký nebo klidně dva menší po stranách. V takovém případě si udělejte dva culíky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *