4 chyby v péči o nehty

Napsal

Chcete-li mít krásné a reprezentující ruce, neměli byste zapomínat na péči o nehty, díky které dosáhnete upraveného vzhledu, za nějž se nebudete muset stydět. Divili byste se, kolik lidí na úpravu nehtů příliš nedbá a následně jsou překvapeni, pokud jim lidé nechtějí podat ruku nebo si o nich dokonce špitají. Ruce jsou naší vizitkou, proto bychom na ně rozhodně neměli zapomínat.

I když možná péči o nehty věnujete na rozdíl od jiných dostatek času, dopouštíte se chyb, které nehtům neprospívají – ba naopak jim škodí. Třeba si to ani neuvědomujete a určitě to neděláte úmyslně. O jaké přešlapy se jedná? To se dozvíte v dnešním článku!

Nejčastější chyby v péči o nehty

Ačkoli si myslíte, že se o své ruce dokonale staráte, ve skutečnosti jim vlastně škodíte. Nebojte se, po přečtení následujících řádků již budete mít jasno v tom, co jste dělali špatně.

Chyba první: nehty stříháte nůžtičkami

Zalomený nehet či jeho dlouhá délka jsou důvody k tomu, proč sáhnete po nůžtičkách a nehty si zkrátíte. A to je právě ta nejčastější chyba, které se při péči o nehty dopouštíte. Upravovat si nehty pomocí nůžtiček totiž vůbec není dobré. Proč? Nůžky totiž nehty lámou a navíc díky nim zkracujete nehty až moc, což vůbec nesvědčí nehtové ploténce. Pokud si potřebujete nehty zkrátit nebo upravit, vždy k tomuto účelu používejte pilník.

Chyba druhá: před úpravou nehty máčíte ve vodě

Hodně lidí se drží té představy, že by si měli nehty namočit do vody, nežli se pustí do jejich úpravy. Často se tak do manikúry pouští po koupeli nebo dlouhé sprše, kdy jsou jejich nehty měkké a tím pádem i snadněji upravitelné. Chyba. Nikdy si nehty nemáčejte před tím, nežli se je rozhodnete ostříhat nebo jakkoli jinak upravit. Pokud je namočíte, budou sice měkké, ale zároveň i mnohem náchylnější na lámání a třepení se.

Chyba třetí: stříháte nehtovou kůžičku

Ostříhat si kůžičku okolo nehtů je to nejhorší, co svým rukám můžete udělat. Proč? Tahle nehtová kůžička má totiž velice důležitý úkol a to ochránit nehty před bakteriemi či jinými mikroorganismy, které by se k němu mohly dostat a napáchat nepěknou paseku. Pokud si kůžičku stříháte, pak dáváte těmto nezvaným hostům jasnou vstupenku, aby mohly podpořit vznik infekce. Nehtová kůžička se nestříhá, ale zamačkává speciálním pomerančovým dřívkem.

Chyba čtvrtá: koušete si nehty

Kousání nehtů patří mezi nejrozšířenější zlozvyky, kterým propadají nejen ženy, ale i muži – byť ne v takové míře, jako něžné pohlaví. Kousání nehtů nejenže nevypadá dobře, ale pro vaše ruce není vůbec dobré. Nehty jsou pak okousané, často si způsobíte bolestivé záděry, které jsou nejen nepříjemné, ale navíc jimi mohou projít bakterie a vytvořit infekci.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *