Zbavte se stresu a úzkosti pomoci meditace

Napsal

Stres se stal naším každodenním společníkem a je velice těžké se ho zbavit. Vleklý nezvládnutý stres se může přeměnit v pocity úzkosti, až strach ze života – běžných každodenních situací. Zvládnout tyto stavy může vhodná meditace.

V životě se občas přihodí něco, co nás úplně odrovná. Šok, stres, deprese, úzkost tak velká, že nevíte, jak dál. Ovlivňují významně náš život a podepisují se na zdraví. Pokud tyto negativní emoce nezpracujeme, mohou napáchat velkou škodu. Řešením může být meditace, například afirmační nebo technikou všímavosti.

Pomůže všímavost

Technika všímavosti, neboli Mindfulness, má za cíl dovést vás do klidu pomocí uvědomování si přítomného okamžiku. Všímáte si jen proudění vzduchu při dýchání, uvědomujete si všechny své smysly. Nic víc. Všechno, co vás doteď ovládalo je pryč. Slova, zvuky, věci, které se vám staly i ty, které budete teprve řešit jdou nyní úplně mimo vás. Postupně se zklidňujete – a to je účel.

Afirmace na zklidnění i boj se strachem

Technika afirmace spočívá v tom, že si budete předříkávat (nejlépe nahlas) věty, jimiž se postupně zbavíte svých problémů. U každé věty se chvilku zastavte, stačí pár sekund a vědomě vnímejte jejich obsah. Snažte se jim co nejvíce věřit a procítit všechny pocity, které s nimi budou přicházet.

Příklady vět:

  • Uvolňuji strach!
  • Uvolňuji své pocity izolace!
  • Zbavuji se traumat!
  • Uvolňuji svůj zmatek!
  • Pouštím vše, co mi již neslouží!
  • Pouštím vše, co nemohu změnit!
  • Očišťuji se od všeho, kvůli čemu se nemohu zbavit svých myšlenek!
  • Zbavuji se všeho, kvůli čemu se cítím tak sám/a!

Nebo vás napadne věta, která bude vyhovovat vaší situaci i povaze. Ve chvíli, kdy cítíte, že vás opouští strach, je vhodné podpořit meditaci pozitivní afirmací. Pomůžou afirmace typu: cítím se klidně, jsem sebejistá, mám se ráda, věřím si, strach mizí, naplňuje mě láska a podobně.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *