Máte problémy s trávením?

Napsal

Máte problémy s trávením?Vaše trávení není úplně v pořádku? Pokud máte zdravotní problémy, nemusíte hned myslet na nemoc. Trávení se může narušit třeba cestováním. Sníte něco, co vám právě nesadlo. Porušíte své pravidelné stravovací návyky či hygienické zásady a problém je na světě.Reklamy propagující zdravý způsob života uchování si vnitřní rovnováhy jsou všude kolem nás. Jsou však tyto výrobky opravdu policistou v našem organismu, který na všechno dohlédne a my budeme v pořádku?

Mluvíme o probiotických kulturách, které jsou v jogurtech a v kyselo-mléčných produktech. Tyt obsahují mléčné bakterie. I když tyto výrobky konzumujeme pravidelně, nemáme jistotu, zda je jejich přísun do organismu v dostatečném množství.
Všude kolem nás je mnoho mikroorganismů, které patří do skupiny mikrobů nebo bakterií. Žijou nejen v nejbližším okolí, ale také přímo v našem těle, nevyjímaje trávení.

Mikroorganismy jsou pro tělo velmi užitečné. Mají nemalý podíl při ochraně organismu před vznikem rakoviny – působí hojivě na sliznici tlustého střeva redukují počet rakovinotvorných bakterií.

Jak dosáhnout v organismu vhodného prostředí?

Kultury bakterií v jogurtech av kyselo-mléčných produktech jsou výborným řešením.
Někteří lidé se ale o své zdraví “starají” přehnaným způsobem. Zbytečně a nevhodně se snaží žít ve sterilním prostředí – bez mikroorganismů. Jejich snaha ale může vést ke snížení imunity.

Na zdraví pozitivně ovlivňují právě živé mikroorganismy – probiotika.

Jsou to především bakterie mléčného kvašení. Účinně zabraňují množení těch druhů, které tělu neprospívají. Velký vliv mají i na pohyblivost střev, čímž usnadňují trávení, odstraňují problém se zácpou a nadýmáním.

Problémy se však mohou projevit i v období, kdy užíváme nějaké antibiotika. Probiotika svou přítomností v těle posilují zdraví, oživují mikroflóru – hlavně při užívání léků a i po léčbě. Při léčbě je však nutné dodržet tříhodinový interval mezi užitím antibiotik a probiotik.

Příčinou špatného trávení mohou být kromě předepsaných antibiotik i jiné léky. Například léky, které neutralizují žaludeční kyselinu; kortikoidy – používané při revmatických, kožních, ledvinových a plicních zánětlivých onemocněních; ale i cytostatika a radioterapie.

Příčinou špatného trávení mohou být i různé infekce – střevní záněty, kvasinková infekce nebo infekce močových cest.
Onemocnění trávicího traktu způsobuje v nemalé míře i nedostatek pohybu, obezita, přejídání se.

I lidé postižení diabetem mají poměrně často problémy s trávením a trávicí systém nepracuje tak jak by měl. Pokud se však do jídelníčku přidají probiotika, trávení se podstatně zlepší.

Proč právě probiotika?

  • podílejí se na obnovení fyziologické rovnováhy
  • zajišťují správnou funkci trávení
  • odstraňují zácpu a nadýmání
  • redukují hnilobné bakterie
  • zabraňují množení nežádoucích bakterií
  • posilují imunitu
  • zlepšují vstřebávání vápníku
  • produkují vitaminy řady B
  • redukují a podílejí se na snížení hladiny cholesterolu
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *