Proč ženy prožívají sexuální vzrušení intenzivněji

Napsal

Že jsou ženy jiné než muži, není nutné se zvlášť rozepisovat. To je zjevné na první pohled. Často si ale neuvědomujeme, že rozdíl mezi ženou a mužem je i vnitřní, a to na nejen na emocionální úrovni. Souvisí to s tím, jak fungujeme. Díky tomu ženy prožívají i sexuální vzrušení intenzivněji.

Ženy jsou citlivější

Teď není řeč o tom, že se rozpláčeme u každého dojemného filmu, ale o tom, že máme mnohem citlivější kůži, než mají muži. Má to svou velkou výhodu v počáteční fázi milostného aktu, tedy při předehře. Na rozdíl od mužů totiž potřebujeme trochu rozpálit, naštěstí právě díky zvýšené citlivosti kůže to není až tak velký problém. Intenzivně vnímáme každé pohlazení a stimulaci erotogenních zón. Vzrušení je proto také mnohem silnější, když si přijde na své pokožka celého těla. 

Na druhou stranu má žena i více receptorů bolesti, takže se i dobrý úmysl může zvrtnout, pokud se muž k ženě chová poněkud neurvaleji. Je sice pravda, že mají ženy nižší práh bolestivosti, pokud ale nejsou SM orientované, může se vzrušení rychle vytratit.

Srdce buší rychleji

V souvislosti se vzrušením se najde ještě několik rozdílů mezi mužem a ženou. Například je to čich, který má žena vyvinutější. Ženy totiž mají více buněk v části mozku, která je zodpovědná za vyšší vnímavost čichu. Jestliže muž ženě “voní”, je vzrušení zaručeně intenzivnější. 

Také tlukot srdce je u ženy silnější než u muže, přestože prožívají naprosto stejnou situaci. A je třeba zmínit i fakt, že také na vnějších pohlavních orgánech žen je mnohem víc nervových zakončení, které můžou za mnohem intenzivnější vzrušení, než jakého dosahují muži. Příroda to má prostě dobře vymyšlené: jestliže dala ženám těžký úkol rodit, aby lidé nevymřeli, dala jim také možnost vnímat lépe potěšení z pohlavního styku a tím posílit  motivaci k rozmnožování.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *