10 tipů na vánoční dárky

Napsal

Někomu je možné vybrat správné dárky ihned, u někoho ne a ne přijít na to pravé. Bez ohledu na to, jestli obdarovaným je muž či žena, jsou dárky, které prostě umí potěšit.

Vánoční dárek by neměl být demonstrací vaší finanční situace, ale má vyjádřit, jak důležitý pro vás obdarovaný je. Proto je vždy nejlepší vybírat dárek s ohledem na zájmy toho, komu ho chcete dát. Pokud si přece jen nejste úplně jistí, snad pomůže našich deset univerzálních tipů.

1. Dovolená

Znáte někoho, kdo by neocenil poukaz na dovolenou nebo aspoň na nějaký zajímavý zájezd? Většina z nás velmi ráda cestuje, využijte toho.

2. Wellness

Prodloužený víkend ve wellness hotelu nebo permanentku do sauny, na masáže nebo do solné jeskyně ocení každý pracující. Nic nepřinese větší úlevu a uvolnění ztuhlých svalů.

3. Mobil nebo tablet

U běžných uživatelů ustupuje zájem o stolní počítač, ale tablet nebo chytrý mobil je sázka na jistotu. Ještě lépe, když ho spárujete se smart hodinkami.

4. Kniha

I navzdory tomu, že se údajně celosvětově méně čte, je stále ještě řada lidí, které kniha potěší. Jen si zjistěte, který žánr je ten pravý. Někdo má rád romány, někdo literaturu faktu, barevné publikace nebo kuchařku významného šéfkuchaře.

5. Kosmetika

Nahradila pověstné papuče, kosmetiku najdete opravdu pod každým stromečkem. Je jen na vás, jestli koupíte rovnou dárkovou kazetu nebo připravíte balíček sami a dáte tak najevo, že víte, co obdarovaného potěší.

6. Diáře a kalendáře

Potřebujeme je všichni, takže jistě udělají radost. Buďte kreativní a nechte vyrobit na zakázku osobní kalendář, nebo vyberte originální plánovací diář s citáty či motivačními texty. Neotřelost se u dárku velmi cení.

7. Zážitky

Toužíte se projet v závodním voze, skočit padákem nebo se proletět ve stíhačce? Jistě by nějaký zážitek potěšil i někoho, koho chcete obr´darovat. Nabídka je široká a před Vánocemi dokonce i za výhodné ceny.

8. Kulinářský zážitek

Má váš muž rád steaky, vaše maminka dobrou kávu od výjimečného baristy, kamarádka se může utlouct po sushi? Dárkový poukaz na neomezenou konzumaci nebo nebo jiný kulinářský zážitek potěší jednotlivce i partnerské páry.

9. Dárkové koše

My Češi prostě rádi jíme a pijeme, a když je vhodná příležitost, rádi vyzkoušíme nějakou tu delikatesku. Nechte svým blízkým vyrobit dárkový koš nebo alespoň balíček se všemi laskominami, které má dotyčný rád. A jestli nechcete darovat koš s potravinami, zkuste něco tématického: výrobky z medu, propolisu a vosku, dárkové balení čajů nebo třeba košík čokoládových pochoutek.

10. Neopovrhujte měkkými dárky

Děti možná neocení oblečení pod stromečkem, s narůstajícím věkem se ale priority mění. A nemusí to být zrovna značkové rifle či mikina, řada z nás ocení třeba huňatý župan, ručně pletený pléd k zachumlání u televize nebo rukavice z pravé kůže.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *