Jak správně hydratovat pleť

Napsal

O tom, že máme hydratovat pleť, čteme všude a pořád. proč je ale hydratace nutná a jak ji pleti zajistit správně, to už nejsou tak úplně běžné informace. K hydrataci pleti totiž nestačí jen postříkat ji vodou.

Z pokožky se neustále odpařuje voda. Jedná se o trans-epidermální ztrátu vody, což nemá nic společného s pocením. Toto odpařování se děje průběžně, stabilizuje se tím hydratace epidermu kolem 13 procent.

Proč hydratovat pleť

Jestliže přestane správně fungovat bariéra pleti, může se začít z epidermu víc vody, než je vhodné. Dochází k dehydrataci pokožky. Jestliže se dostaneme pod 12 % vody v rohové vrstvě, jedná se již o pokožku s atopickým ekzémem. Z toho vyplývá, jak málo stačí k tomu, aby ztráta hydratace vedla ke kožním problémům.

Hydratace díky díky tukovým částicím o nízké molekulární váze zabrání ztrátě vody odpařováním. Proto jsou hlavními hydratačními složkami v krémech olej a tukové částice. Hydratace spočívá také v zachycení vláhy na povrchu pleti, v čemž jí pomáhají hydratační činitelé, například močovina nebo kyselina hyaluronová.

Správná hydratace pleti

Aby pleť nestrádala a nevysušovala se, je nutná každodenní péče. Ráno začněte jemnou masáží rostlinným olejem (například arganový, kokosový nebo olivový) a následným ošetřením denním hydratačním krémem. Večer důkladně vyčistěte pleť micelární vodou nebo olejovou emulzí. Následuje noční péče o pleť, nejlépe výživným krémem s vitamíny.

Alespoň jedenkrát za dva týdny (v létě klidně častěji) dopřejte pokožce hydratační masku. Můžete si nějakou koupit, ale lepší je vsadit na přírodu. Hydratační masku si vyrobíte snadno z medu, jogurtu, okurek, avokáda a podobně.

Zkuste občas také hydratační masáž. Toto velice příjemné relaxační ošetření se zaměřuje na aktivaci bodů v kůži, které následně pokožku hydratují. Masáž je zakončena aplikací hydratačního krému, takže pleť získá pružnost a je na pohled zdravější.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *